Jedynie prawda jest ciekawa


Ruch Palikota finansowany nielegalnie?

07.10.2011

Narastają niejasności związane z finansami Ruchu Palikota. Coraz więcej osób ujawnia, że partia zalega im z wypłatami. Jeden z pracujących na jej zlecenie mężczyzn ujawnia nawet próbę oszustwa.

O finansach partii Palikota zrobiło się głośno po artykule w jednym z tygodników. Opisał on problemy finansowe ugrupowania. W związku z problemami finansowymi szantażuje on swoich wierzycieli. Mówi im, że zapłaci połowę należności, albo nic. RPP nie płaci nie tylko małym przedsiębiorcom, ale również np. instytutowi badania opinii publicznej Homo Homini. Jego prezes Marcin Duma napisał na jednym z portali internetowych, że partia Palikota jest mu winna ponad 12 tysięcy złotych. Zaznaczył, że termin płatności minął dwa tygodnie przed ujawnieniem długu.

Jednak duży ośrodek badawczy jest w lepszej sytuacji niż pojedynczy ludzie oszukani przez Palikota. Jeden z nich, Andrzej Kwapis, od miesięcy czeka na pieniądze za remont warszawskiego biura Ruchu Poparcia Palikota. Niestety jego sytuacja wygląda źle. Lider formacji, były poseł PO, udaje, że nic o jego sprawie nie wie. Jednak – jak zaznacza Kwapis – jest to mało możliwe, ponieważ mężczyzna jeździ po całej Warszawie z plakatem informującym o długu RPP. „Jestem tam, gdzie Palikot. Nie możliwe, żeby mnie nie zauważył” – tłumaczy na filmiku umieszczonym na portalu youtube.pl.

Tajemnicza amnezja Palikota może się jednak wiązać nie tylko z problemami finansowymi jego partii. Na filmiku Kwapis ujawnia bowiem próbę oszustwa, jakiej chciał się dopuścić Ruch Poparcia Palikota. Mężczyzna oszukany przez byłego posła Platformy, pokazuje na filmie fakturę wystawioną za remont biur partii Palikota. Faktura opiewa na ponad 43 tysiące złotych. Jednak – jak informuje Andrzej Kwapis – nie wszystkie pieniądze miały trafić do niego. „Z tej faktury około 12-15 tysięcy złotych miałem przeznaczyć na Ruch Poparcia Palikota. To miał być akt darowizny” – ujawnia Kwapis.

Słowa Andrzeja Kwapisa oznaczają, że Ruch Poparcia Palikota nie tylko ma problemy z długami i może być niewypłacalny, ale również, że prowadzi niejasne operacje finansowe. Jeśli ujawniony przez Kwapisa proceder jest prawdziwy, oznacza to, że RPP może być finansowany niezgodnie z prawem. Oskarżenia o wykorzystywanie tzw. słupów przy finansowaniu kampanii Janusza Palikota pojawiają się z resztą nie po raz pierwszy. Media wielokrotnie informowały o zaskakujących praktykach finansowania kampanii byłego posła PO przez np. studentów, którzy nagły przypływ gotówki postanawiali lokować w komitecie wyborczym posła z Biłgoraja.

saż

[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 2. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 3. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 4. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 5. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 6. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 7. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook