Jedynie prawda jest ciekawa


Rozwiązano sprawę Iwony Wieczorek? Prywatni detektywi umieścili w sieci film ze swoją teorią

09.11.2017
iwonawieczorek09112017
Rozwiązano sprawę Iwony Wieczorek? Prywatni detektywi umieścili w sieci film ze swoją teorią

Ta sprawa budzi ogromne emocje od siedmiu lat. Dokładnie tyle minęło od czasu zaginięcia 19-letniej Iwony Wieczorek, której historia poruszyła miliony Polaków. Zdaniem detektywów z prywatnej agencji „Lampart” tę sprawę można było rozwiązać w ciągu kilu tygodni. Na umieszczonym w internecie filmie przedstawiają swoją wersję zdarzeń.

Przypomnijmy – Iwona Wieczorek wyszła z jednego z sopockich klubów i zaginęła w drodze do domu. O jej poszukiwaniach mówiły później wszystkie media w Polsce. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku pracowali nad tą sprawą przez siedem lat. Pomimo kilku wersji zdarzeń, setek przesłuchań, prześwietleń bilingów i mnóstwa teorii, wciąż nie wiadomo co naprawdę stało się z 19-letnią dziewczyną. Innego zdania są detektywi z biura „Lampart”, którzy utrzymują, że rozwiązali zagadkę.

W przedstawionej przez siebie wersji odpowiedzialność za tę jedną z najbardziej tajemniczych spraw kryminalnych ostatnich lat mogą nosić… pracownicy firmy sprzątającej. Pojazd, którym się poruszali był – jako jeden z niewielu – w okolicy miejsca, w którym po raz ostatni raz widziano Iwonę Wieczorek.

Według detektywów wśród worków na śmieci widać ciało kobiety. To właśnie starają się udowodnić na zaprezentowanym przez siebie filmie. Przypominają również, że zeznania jednego z mężczyzn odbiegają znacznie od wyjaśnień jego kolegów. –Niespójności te należało wyjaśnić już kilka lat temu, ponieważ w naszej opinii były one rażące i oczywiste oraz mogły wskazywać na okoliczność fałszywego składania zeznań – twierdzą.  

Zgromadzone informacje biuro „Lampart” przekazano do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Warto poczytać

 1. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 2. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 3. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 6. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook