Jedynie prawda jest ciekawa


Rosjanie mają wprawę w organizowaniu zamachów

13.06.2012

Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni. Po upadku Związku Sowieckiego Polska - w oczach Moskwy - miała czelnośc zrzucić rosyjskie jarzmo, wstąpić do NATO, a potem wybrać prozachodniego przywódcę. Wszystko to było dla Rosji zniewagą - mówi w rozmowie z Gazetą Polską były oficer CIA dr Eugen Poteat.

Dr Poteat, długoletni wysoki oficer CIA i przewodniczący Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu  uważa, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu,  nie do wypadku.
- Wystarczy spojrzeć na historię Rosji - poczynając od przewrotu bolszewickiego i wielu morderstw, zamachów oraz zabójstw, których dokonywały rosyjskie służby specjalne - aby uświadomić sobie, że historia lubi sie powtarzać - twierdzi Poteat.
Według byłego oficera CIA "Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni". Jego zdaniem krajem tym rzadzą przede wszystkim byli oficerowie wywiadu i następcy tych, którzy mordowali w Katyniu. Wstąpienie Polski do Nato i wybór prozachodniego przywódcy (Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.) były dla Rosji zniewagą.

- W Smoleńsku  Rosja miała wszystko podane na tacy - całą znienawidzona delegację w jednym samolocie. Wprawa Rosjan w  powodowaniu katastrof lotniczych poprzez wprowadzanie w błąd załogi  pozwoliła im wykorzystać doskonałą okazję, by w jednym starannie  zorganizowanym wypadku lotniczym wyeliminować wszystkich uczestników delegacji i rozwiązywać wiele problemów. Podejrzany miał zatem - motyw i środki do dokonania tej strasznej zbrodni - podkreśla Poteat.

Według amerykańskiego eksperta stawką w zamachu było przejęcie kontroli nad Polską i umieszczenie na szczytach władzy prorosyjskich polityków. - Po katastrofie pełnię władzy w Polsce przejął obóz prorosyjski, który posłusznie wykonuje otrzymane polecenia -  mówi Poteat.

Według rozmówcy GP rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje zatrzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody. - Popełniające zbrodnię państwa mogą jednak w odróżnieniu od jednostek dość swobodnie mataczyć, zaciemniac sprawę, ukrywać fakty, kierować śledztwo na fłaszywe tory i forsować własną "oficjalną" wersję zdarzeń - nawet na arenie międzynarodowej - zaznacza były oficer CIA.

ansa, Gazeta Polska

[fot. Anna Sarzyńska]

 

 

 

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook