Jedynie prawda jest ciekawa


Rodzina jednym z ważniejszych elementów życia

25.03.2017

- Rodzina staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego - powiedział Jacek Sapa.

- Rodzina staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego - powiedział Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia. W sobotę w Warszawie odbędzie się Narodowy Kongres Rodziny.

Według prezesa NDŻ, który był gościem radiowej Jedynki, rola rodziny została dostrzeżona, a rodzina "staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego". 

Nawiązując do hasła Narodowego Kongresu Rodziny, Sapa podkreślił, że "rodzina jest energią dla Polski", ale "jest też przyszłością".

W ocenie prezesa Fundacji Narodowego Dnia Życia państwo powinno dbać o rodziny tak, by miały one poczucie autonomiczności, docenienia i by mogły "korzystać z owoców swej pracy". Sapa podkreślił, że "rodzina ubogaca życie społeczne, kształtuje swoich członków, a oni później kształtują społeczeństwo".

Narodowy Kongres Rodziny odbędzie się w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie z okazji Narodowego Dnia Życia. Ponad stu ekspertów - przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych, świata nauki i mediów - rozmawiać będzie o "roli rodziny, problemach, wyzwaniach oraz szansach, jakie spotykają jej członków".

Podczas zaplanowanego na osiem godzin wydarzenia - z udziałem m.in. minister rodziny Elżbiety Rafalskiej - mowa będzie o polityce prorodzinnej, programie "Za życiem" czy obronie terytorialnej jako odpowiedzi na kryzys męskości. Hasło tegorocznego spotkania to: "Rodzina energią dla Polski". Kongres jest częścią obchodów Narodowego Dnia Życia - święta, które decyzją Sejmu z 2004 r. obchodzone jest 24 marca.

 [fot. PAP/Marcin Obara]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook