Jedynie prawda jest ciekawa


Rekordowe poparcie dla PiS. Tak dobrze partia Jarosława Kaczyńskiego nie radziła sobie nigdy

29.11.2017
sejm24112017
Rekordowe poparcie dla PiS. Tak dobrze partia Jarosława Kaczyńskiego nie radziła sobie nigdy

- Taki sondaż tylko umocni PiS w determinacji dotyczącej realizowanych teraz kwestii: ordynacji wyborczej, zmian w sądownictwie - komentuje profesor Antoni Dudek.

Jak podaje "Super Express", gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 47 procent ankietowanych. Dystans pomiędzy partią Jarosława Kaczyńskiego, a Platformą Obywatelską jest gigantyczny - na partię Grzegorza Schetyny zamierza zagłosować zaledwie 17 procent badanych. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz'15 (10%), Nowoczesna (9%), SLD i PSL (po 5%). Oznacza to, że nawet po zsumowaniu poparcia dla całej opozycji, nie udałoby się stworzyć przeciwwagi dla partii rządzącej.

Poza Sejmem znalazłyby się Partia Razem (4%) i Wolność Janusza Korwin-Mikke (3%). 

Jak wyjaśnił w rozmowie z "Super Expressem" profesor Antoni Dudek, ten wynik sondażu nie zaskakuje, bo PiS jest dziś w apogeum swojej popularności w związku z sukcesami w polityce społecznej i dobrymi wynikami w gospodarce. - Zaś opozycja swoją retoryką nie przemawia do Polaków i jest coraz mniej skuteczna, bo używa języka nieprzekonywującego dla centrum - przekonuje prof. Dudek. - Taki sondaż tylko umocni PiS w determinacji dotyczącej realizowanych teraz kwestii: ordynacji wyborczej, zmian w sądownictwie. PiS poczuje się jeszcze pewniej - dodaje.

kh/se.pl
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 2. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 3. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 4. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 5. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook