Jedynie prawda jest ciekawa


Rafalska: Te dzieci muszą mieć dostęp do rehabilitacji

03.11.2016

-Program ["Za życiem"] do rodzin musi być precyzyjnie adresowany. Do tych rodzin, których dzieci nie mają szans na wyleczenie. Te dzieci muszą mieć dostęp do rehabilitacji, opieki zdrowotnej, badań prenatalnych, również w obszarze działań mojego resortu są takie możliwości. Jest możliwość wsparcia przez asystentów społecznych- powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.


-Mamy świadomość, że pomoc rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi jest absolutnie niewystarczająca- zaznaczyła Rafalska. -To udzielenie pieniężnej pomocy w momencie, gdy rodzina może być pozbawiona środków, a pieniędzy w momencie, w którym rodzi się dziecko, naprawdę potrzebuje- podkreśliła minister.

W odpowiedzi na jedno z pytań dziennikarzy, Rafalska zaapelowała: "Proszę naszej propozycji nie niszczyć poprzez dorabianie drugiego dna. W tym momencie rodzinie jest potrzebne wsparcie psychologiczne, pomoc medyczna, kompleksowa pomoc, żeby taka rodzina mogła zapłacić za taksówkę, kupić niezbędne rzeczy, zapłacić za leki. To moment, w którym rodzina nie może być bez środków finansowych".


fot.[PAP/ Tomasz Gzell]


gah/ pc

PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook