Jedynie prawda jest ciekawa


Radio Szczecin: "Polityk PO do dziennikarza: PiS-owski śmieciu"

13.03.2017

Na portalu internetowym należącym do lokalnej, szczecińskiej rozgłośni radiowej, opublikowano relację z rozmowy Jacka Chrzanowskiego, prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowisk, z reporterem Radia Szczecin. - Ty pisowski śmieciu – miał powiedzieć polityk Platformy Obywatelskiej do dziennikarza.

Cała sprawa miała miejsce poza anteną, przy wyłączonym mikrofonie. Dziennikarz, który miał usłyszeć inwektywy od polityka Platformy Obywatelskiej dopytywał później: - Czy Pan powiedział śmieciu pisowski? Słyszałem, że Pan powiedział śmieciu pisowski. Proszę się nie wstydzić, nie bać swoich słów – czytamy na stronie Radia Szczecin. - Absolutnie nie – zaprzeczał Jacek Chrzanowski po włączeniu mikrofonu.

Według dziennikarzy Radia Szczecin, prezesa WFOŚ miały zdenerwować pytania o  artykuł z lokalnej Gazety Wyborczej, który opublikowano w 2012 roku. Tekst opisuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska jako o "Księstwo Gawła", ówczesnego wiceministra środowiska, szefa regionalnej PO Stanisława Gawłowskiego, co w tym artykule zainteresowani dementowali.

Polityk Platformy Obywatelskiej zaprzeczył informacjom sugerującym, iż obraził reportera. Już po opisaniu incydentu przez dziennikarzy, w oficjalnym piśmie skierowanym do redakcji, domagał się przeprosin i usunięcia tekstu ze strony internetowej Radia Szczecin. Zdaniem polityka PO, publikacja "może narazić Jacka Chrzanowskiego na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego przez niego stanowiska" i są w niej wypowiedzi "które mogły poniżyć jego osobę w opinii publicznej".

Redakcja opublikowała stanowisko prezesa, ale tekstu nie usunęła ze swojej strony internetowej. 

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 3. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 4. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 5. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 6. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 7. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook