Jedynie prawda jest ciekawa


Rabiej: komisja weryfikacyjna rozpatrzy wnioski w sprawie Chmielnej 70

20.07.2017

W czwartek odbędzie się posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji; komisja przeanalizuje wnioski stron złożone w badanej w zeszłym tygodniu sprawie Chmielnej 70 - podał członek komisji Paweł Rabiej (Nowoczesna). Jak dodał, następna w kolejce jest inna działka przy Pl. Defilad.

Rabiej - gość czwartkowego programu radiowej Jedynki - został spytany jakie sprawy będą omawiane na posiedzeniu komisji. - Dzisiaj mamy kolejne posiedzenie dlatego, że w tamtym tygodniu rozpatrywaliśmy sprawę Chmielnej 70 - to jest działka na terenie blisko Pałacu Kultury, rzeczywiście ważna, istotna sprawa, od której właściwie zaczęło być głośno o reprywatyzacji w Warszawie - wyjaśnił poseł Nowoczesnej. - Minął tydzień, więc na pewno wpłynęły wnioski od stron i będziemy przyglądać się temu, co w tych wnioskach jest - dodał.

Rabiej tłumaczył, że komisja weryfikacyjna ma obowiązek regularnych spotkań, w celu dalszego prowadzenia sprawy reprywatyzacji, ponieważ jej członków wiążą procedury prawa administracyjnego. Dopytywany, czy będą kolejne przesłuchania w sprawie kamienicy przy ulicy Chmielnej 70 Rabiej odpowiedział, że jeśli we wnioskach stron nie będzie zaskakujących nowych argumentów, "to już będzie moment, w którym ta sprawa dojrzewa do wydania decyzji przez komisję weryfikacyjną".

Pytany, jakie sprawy będą rozpatrywane przez komisję w dalszej kolejności Rabiej odpowiedział, że "lista spraw jest dość długa", a kolejna będzie dotyczyła nieruchomości przy ulicy Siennej 29. Wyjaśnił, że jest to sprawa dotycząca działki "na Placu Defilad w Warszawie, też bardzo głośna, też istnieją tam spore podejrzenia, co do tego, że ta decyzja została wydana błędnie". - Wpływa do komisji bardzo dużo spraw, w tej chwili ponad dwieście wpłynęło już zgłoszeń dotyczących spraw kamienic na przykład lokatorskich - dodał Rabiej.

Rabiej pytany, czy komisja będzie rozpatrywać wszystkie wnioski sprawie reprywatyzacji, czy dokona selekcji spraw, odpowiedział, że komisja już ma "procedurę selekcyjną". Tłumaczył, że przy rozpatrywaniu podjęcia danej sprawy przez komisję "najważniejsze jest to, czy zachodzi podejrzenie, że reprywatyzacja była niewłaściwa". Dodał, że równie ważnym kryterium jest to, czy decyzja o reprywatyzacji danej działki "dotknęła w jakimś stopniu też mieszkańców".

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 2. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 3. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 4. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 5. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 6. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 7. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 8. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook