Jedynie prawda jest ciekawa


TVP wzywa do blokady Marszu Niepodległości

21.10.2011

Na facebookowym profilu programu TVP Kultura został umieszczony apel o udział w zablokowaniu Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada. W serwisie umieszczono także link do strony 11listopada.org, która aktywnie angażuje się w zatrzymanie Marszu.

- Jest dziwne, że TVP Kultura umieściła wezwanie do zatrzymania legalnej manifestacji - komentuje dla portalu Stefczyk.info Marta Brzezińska, redaktorka portalu Fronda.pl. - Zgodnie z Art. 51, par 1. Kodeksu karnego każdy, kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub przebiegu legalnej manifestacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny .

- Udało mi się skontaktować z rzecznikiem prasowym TVP, który zapewnia, że linki do grafik ze strony 11listopada.org znalazły się na profilu TVP Kultura w wyniku błędu technicznego. Obecnie trwają wyjaśnienia, jak do tego doszło. Apel o zatrzymanie Marszu Niepodległości zniknął już z konta TVP Kultura – dodaje nasza rozmówczyni.

Brzezińska zaznacza, że bez względu na okoliczności pojawienia się wpisu na Facebooku, TVP Kultura, niestety, wpisała się w szerszą politykę, jaką od dawna wobec narodowców stosuje "Gazeta Wyborcza" i związane z nią lewackie środowiska. - To nic innego jak współczesna forma stalinowskiej propagandy, w myśl której każdy wróg stawał się faszystą. Tak przecież z AK i Żołnierzy Wyklętych zrobiono faszystowskich bandytów - dodaje Brzezińska i przypomina słowa Rafała A. Ziemkiewicza, który często podkreśla, że "organ Michnika robi dokładnie to samo, co za Stalina nazywało się pierekowką".

Na profilu TVP Kultury na Facebooku użytkownicy masowo bojkotują apel o blokadzie Marszu Niepodległości.

MK

[fot. Marszniepodleglosci.pl]

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 8. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook