Jedynie prawda jest ciekawa


Publicysta ostro o PO: Gdyby usunąć PiS, to straciłaby sens egzystencji

27.10.2017
POFlickr
Publicysta ostro o PO: Gdyby usunąć PiS, to straciłaby sens egzystencji

Podstawowym problemem całej opozycji jest to, że nie ma silnego, charakterystycznego lidera, który by skupił szerokie gremium polityków; nie widzę przywódcy, który może zaszkodzić partii rządzącej czy z nią konkurować - powiedział PAP publicysta Marek Król.

- Ten rząd pracuje bardzo ciężko i bardzo dobrze - ocenił Marek Król, zaznaczając, że "oczywiście są różne kłopoty i mankamenty, jak to zwykle bywa".

Publicysta spodziewa się, że podczas zapowiadanych zmian w rządzie teki mogą stracić ministrowie Andrzej Adamczyk (min. infrastruktury i budownictwa) oraz Krzysztof Jurgiel (min. rolnictwa i rozwoju wsi). Król podejrzewa, że stracą je ze względów "estetycznych", bo jego zdaniem "mają kiepskie notowania w mediach, są mało medialni i nie potrafią zaprezentować swoich problemów".

Publicysta skomentował również spekulacje dotyczące zmiany premiera: "Myślę, że pani premier jest osobą niezwykle ciężko pracującą i bardzo dobrze się sprawdza. Jest takim solidnym premierem - rzemieślnikiem. I za to właśnie Polacy ją bardzo cenią, o czym świadczy wysokie zaufanie, bo ma drugie miejsce po prezydencie".

Król uważa też, że skoro "notowania rządu rosną bezustannie", to nie ma istotnego powodu, by dokonywać "gwałtownych rekonstrukcji".

Publicysta odniósł się także do informacji o zjednoczeniu sił opozycji przed wyborami samorządowymi. - Nie wierzę w zjednoczenie sił opozycji, ponieważ nikomu to się nie opłaca - tłumaczył. Jak ocenił, partie z mniejszym popraciem zostałby "zjedzone przez Platformę Obywatelską".

Król uważa, że to PO skupiła wokół siebie"cały monopol antypisowskiej krytyki". Zażartował, że "gdyby ktoś zrobił dowcip i usunął PiS, to Platforma Obywatelska straciłaby sens egzystencji". Jego zdaniem partia nie potrafi wyjść poza tę koncepcję. Propozycje PO, takie jak trzynasta emerytura czy 500 złotych na pierwsze dziecko, uważa za "żałosne".

Publicysta wśród polityków partii opozycyjnych nie widzi przywódcy, który "może zaszkodzić partii rządzącej czy z nią konkurować". Jego zdaniem podstawowym problemem całej opozycji jest to, że "nie ma silnego, charakterystycznego lidera, który by skupił szerokie gremium polityków".

W opinii Króla Grzegorz Schetyna jest słabym przywódcą, który "jako samodzielny szef Platformy kompletnie się nie sprawdził". Z kolei o przewodniczącym Nowoczesnej Ryszardzie Petru powiedział, że "zanim wystrzelił, to już na samym początku się spalił, swoimi bon motami i wpadkami merytorycznymi. I raczej jest schodzącą gwiazdą na firmamencie politycznym".

PAP
Fot: Flickr/PlatformaObywatelskaRP

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook