Jedynie prawda jest ciekawa


PSL proponuje rozwiązanie sporu między opozycją a rządem

29.12.2016

Na specjalnej konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował scenariusz wyjścia z kryzysu politycznego, jaki mamy od dwóch tygodni.

„Proponujemy żeby kolejne posiedzenie rozpoczęło się od przyjęcia uchwały, w której uznano by uchwalenie budżetu na Sali Kolumnowej”— powiedział lider PSL.

„Wobec wątpliwości społecznych potrzebne jest przeprowadzenie ponownego głosowania. Głosowania w formie uchwały nad każdą poprawką. Po tym głosowaniu opozycja powinna zakończyć swój protest”—dodał Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem szefa PSL poprawki mogłyby być przegłosowane w Senacie. Jak dodawał Władysław Kosiniak-Kamysz, kolejnym punktem kompromisu powinna być sprawa mediów. „Nie wszystkie redakcje mogą być w Sejmie. Powinno się powrócić do zasad sprzed kryzysu. Przepustki jednodniowe powinny być wydawane dziennikarzom. Proponujemy, aby w pierwszych dniach stycznia marszałek zaprosił liderów wszystkich ugrupowań także tych wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy”— mówił lider PSL.

„Dziś jest sytuacja ogromnego ryzyka niepokojów społecznych”— ocenił. Jednak w opinii politologa Piotra Siekańskiego, opozycji zależy na podtrzymaniu atmosfery konfliktu.

,,Opozycja chce skupić na sobie uwagę. Jest to też taki czas świąteczny, gdzie planowo nie za dużo dzieje się w polityce, natomiast opozycja chciałaby podtrzymać taką atmosferę walki, tego, że nadal się coś dzieje. Tymczasem, budżet na 2017 rok został przegłosowany, pewne spraw zostały zamknięte i zrealizowane, więc w przyszłym roku marszałek Sejmu po prostu odtworzy nowe posiedzenie Sejmu i trzeba będzie w Sejmie zrobić „porządek”– stwierdził politolog.

Svl, ryb, PAP

Fot. [Twitter/@tvn24]

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook