Jedynie prawda jest ciekawa


Przez 8 lat nie potrafiliście! – premier do PO-PSL ws. 500+

07.07.2017

Premier Beata Szydło ostro zareagowała na atak posłanki PO skierowany w szefową resortu rodziny. Minister Elżbieta Rafalska omawiała zmiany w ustawach dotyczących programu 500+ i jego dotychczasowe efekty. Po jej wystąpieniu Magdalena Kochan (PO) stwierdziła pod adresem rządu: "Jesteście, nie tylko bezczelni, ale po prostu kłamiecie". Odpowiedziała jej premier.

"Można oczywiście wychodzić tutaj na mównicę, stosować populistyczne wypowiedzi, mówić populistyczne rzeczy po to, żeby przypodobać się wyborcom. Tylko że przez osiem lat nie potrafiliście tego zrobić" – celnie zauważyła Beata Szydło, nawiązując do szybkiego wprowadzenia przez PiS programu Rodzina 500+.

Premier przypomniała, że w wyniku działań PiS o 94 proc. zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. Wyjaśniła: "To jest wystarczający dowód na to, że ten program, program Rodzina 500+, był potrzebny, jest realizowany w sposób doskonały i przynosi dobre efekty".

Szydło zapowiedziała opozycji: "Zobaczycie, że nie będzie w Polsce żadnego dziecka i żadnej rodziny, która będzie cierpiała biedę. Dzięki temu, że rządzi Prawo i Sprawiedliwość".

Totalna opozycje nie poprzestała jednak na ataku posłanki PO. Inni pytali m.in. dlaczego PiS nie chce się zgodzić na system złotówka za złotówkę w naliczaniu 500+. Zarzucili rządowi pozorowane działania.

Szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska odpowiedziała: "Twierdzenie, że rządowy program wsparcia rodzin jest pozornym wsparciem polskich rodzin, jest jednym z największych kłamstw, jakie słyszałam w tej Izbie". Podkreśliła, że wzrost nakładów na politykę społeczną i rodzinną przekroczył 3 procent PKB, podczas gdy za rządów PO-PSL wynosił 1,7.

Rafalska podała, że obecnie ze świadczenia 500+ korzysta już 2,6 miliona dzieci. Podkreśliła, że takiej liczby najmłodszych Polaków objętych pomocą państwa nie było przez całe lata. "Ileż bezczelności, zakłamania trzeba w sobie mieć, żeby wyjść na tą mównicę i mówić o tym, że ten program nie wspiera polskich rodzin" - powiedziała minister.

Natomiast premier zaapelowała do opozycji: "Dosyć tego, szanowni państwo, żeby były ciągłe ataki i poniżanie posłów Prawa i Sprawiedliwości i ludzi z nami związanych. Doprowadzacie do tego, że agresja i brak kultury, i te emocje, które nakręcacie, prowadzą m.in. do takich czynów, których ostatnio doświadczyła pani poseł Krystyna Pawłowicz" (nieznani sprawcy zdewastowali grób rodziców posłanki PiS – red.).

Sejm przyjął rządową ustawę 269 głosami, przy 157 przeciwnych i 16 wstrzymujących się.

tvp.info/MBB

Fot. PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook