Jedynie prawda jest ciekawa


Przepiękne pożegnanie ambasadora USA „na zawszę pozostanę przyjacielem Polski”

28.07.2018
ambasador-Jones-28072018
Przepiękne pożegnanie ambasadora USA „na zawszę pozostanę przyjacielem Polski”

Na zawsze pozostanę przyjacielem Polski i będę wspierał relacje między naszymi krajami - powiedział Paul W. Jones, ambasador USA w Polsce, który właśnie kończy trzyletnią kadencję. Dyplomata nagrał z tej okazji film, w którym dziękuje za lata współpracy.

Kadencja Paula kończy się we wrześniu. Zastąpi go Georgette Mosbacher, której kandydaturę na początku lipca zatwierdził Senat. Mosbacher będzie pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która obejmie takie stanowisko w Warszawie.

Film, w którym Jones żegna się z Polską, został opublikowany w sobotę rano na Twitterze Ambasady Amerykańskiej w Polsce.

-Po trzech wspaniałych latach w roli ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce żal wyjeżdżać. Dla mnie i mojej rodziny Polska naprawdę stała się drugim domem. Poznałem tu wiele cudownych osób i przekonałem się, że polska gościnność jest niezrównana. Na zawsze pozostanę przyjacielem Polski i będę osobiście wspierał relacje między naszymi krajami. Podoba mi się, że po polsku mówi się "do widzenia!" a nie "goodbye", bo na pewno jeszcze nie raz odwiedzę Polskę. Serdecznie dziękuję Polsko! Do widzenia! - powiedział Paul W. Jones.

Paul W. Jones stanowisko ambasadora USA w Rzeczypospolitej Polskiej pełnił od września 2015 roku. Wcześniej był zastępcą asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji, odpowiadał za wszelkie aspekty polityki amerykańskiej i działań USA w Europie. Był też zastępcą szefa misji w amerykańskim przedstawicielstwie przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Wiedniu, w Skopje w Republice Macedonii. Pracował w misji OBWE w Sarajewie, a w latach 1992-1994 pracował w ambasadzie USA w Moskwie.

Jones był także ambasadorem USA w Malezji, służył jako zastępca specjalnego przedstawiciela USA w Afganistanie i Pakistanie, jednocześnie pełniąc stanowisko zastępcy asystenta sekretarza stanu ds. Azji Południowej. Paul Jones był również zastępcą szefa misji i charg, d'affaires w ambasadzie USA w Manili na Filipinach.

Ambasador Jones jest zawodowym dyplomatą, wysokim rangą przedstawicielem służby zagranicznej w Departamencie Stanu. Został uhonorowany licznymi nagrodami m.in. za działalność na rzecz pokoju.

Do Polski przyjechał z rodziną. Jego żona, Catherine Jones jest ekspertką w zakresie zdrowego żywienia i autorką książek kucharskich. Mają dwoje dzieci, Aleksandrę i Hale'a.

(PAP)

Warto poczytać

 1. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 2. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 3. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 4. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 5. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

 6. 1270jakisupermariaki 12.08.2018

  Ten film podbija internet. Tak Patryk Jaki walczy mafią reprywatyzacyjną

  Patryk Jaki raczej nie kreuje się na superbohatera, chociaż dla wielu ludzi, którzy dzięki niemu mają szansę odzyskać zagrabiony majątek właśnie nim jest

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook