Jedynie prawda jest ciekawa


Przedwyborczy tweetup w Gdańsku. Kacper Płażyński obiecuje dobrą zmianę

06.09.2018
kacper06092018
Przedwyborczy tweetup w Gdańsku. Kacper Płażyński obiecuje dobrą zmianę

Sympatyczna atmosfera, wielu znakomitych gości i nowe, odważne pomysły na rozwój Gdańska, który zasługuje na "dobrą zmianę". O szczegółach programu Kacpra Płażyńskiego, kandydata na prezydenta grodu nad Motławą, rozmawiali uczestnicy pierwszego trójmiejskiego "tweetupu" zorganizowanego w ramach wyborów samorządowych na Pomorzu.

Czym jest „tweetup”? To impreza organizacyjna, którą jest okazją do spotkania osób znających się głównie z Twittera. Osoby aktywne w mediach społecznościowych, dziennikarze, a także przedstawiciele polityki, którzy znają się tylko „z internetu” dzięki tego typu inicjatywom mogą spotkać się i porozmawiać na żywo. 

To właśnie okazja do spotkania z liderami opinii sprawia, że "tweetupy" są chętnie wykorzystywane przez polityków. Podobnie było w Gdańsku, gdzie na spotkaniu zorganizowanym przez Kacpra Płażyńskiego nie zabrakło ważnych przedstawicieli mediów i świata polityki. 

 Cieszę się, że kampania w 2015 roku prezydenta Andrzeja Dudy wprowadziła nową jakość do polskiej polityki i do prowadzenia kampanii. Liderami opinii są także od paru lat osoby, które komentują życie publiczne w internecie. Dlatego takie spotkania są ważne mówił Kacper Płażyński witając zgromadzonych gości.

Większość z nich nie ukrywała, że liczy na zmianę gospodarza w grodzie nad Motławą. 

Pomimo przyjaznej atmosfery nie zabrakło trudnych pytań do Kacpra Płażyńskiego. Polityka Prawa i Sprawiedliwości nie oszczędził m. in. redaktor Piotr Semka, który pytał o Pawła Adamowicza, Jarosława Wałęsę i szczegóły dotyczące programu Płażyńskiego. Kandydat PiS opowiadał o swoich konkurentach, ale przyznawał, ze woli mówić o swoich pomysłach i swoim programie, precyzując kwestie dotyczące planu dla przedsiębiorców i pomysły związane z edukacja.

Opowiadał m. in. o pomysłach na rozwój małego i średniego biznesu. Zapowiedział, że gdy zostanie prezydentem Gdańska, powoła radę małych i średnich przedsiębiorców. - Lokalne firmy powinny być preferowane przy miejskich inwestycjach – mówił Płażyński.

Na tweetupie kandydata na prezydenta Gdańska wspierali m. in. wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker i poseł Marcin Horała, kandydat na prezydenta Gdyni i przewodniczący komisji śledczej ds. podatku VAT.

ac           

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 6. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 7. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook