Jedynie prawda jest ciekawa


Przedłużone śledztwo ws. Smoleńska

23.07.2013

Po wnioskach mec. Piotra Pszczółkowskiego - pełnomocnika kilkunastu rodzin smoleńskich w tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, poznańska prokuratura po raz kolejny przedłużyła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków po katastrofie przez funkcjonariusza publicznego.

Postępowanie przedłużono do 2 października.

Rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe wyjaśnił w rozmowie z portalem rp.pl, że wnioski dotyczą przesłuchania świadków i uzyskania kolejnych dokumentacji i opinii biegłych. Jednak jak zaznacza Schewe – na dzień dzisiejszy prokuratura nie planuje dalszych przedłużeń postępowania.

Mec. Pszczółkowski w rozmowie z portalem rp.pl mówi, że sprawa zmierza do merytorycznego rozstrzygnięcia:

Nie wykluczam, że po zrealizowaniu moich wniosków, będzie można dokonać końcowej oceny prawno-karnej tego materiału – stwierdził mecenas.

Jeszcze w ubiegłym roku doniesienia w tej sprawie złożył właśnie Pszczółkowski. Wykazał, że wojskowi prokuratorzy, którzy uczestniczyli w czynnościach po katastrofie smoleńskiej, mieli nie dopełnić obowiązków, gdyż nie brali udziału w sekcjach zwłok i nie wnioskowali o to; nie przeprowadzili sekcji także po przetransportowaniu ciał ofiar do Polski.

Za niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat więzienia.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na facebook.com/stefczyk.info" target="_blank">Facebooku, gdzie znajdziesz najświeższe informacje!

RP.pl, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 2. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 3. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 4. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 5. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook