Jedynie prawda jest ciekawa


Obywatele RP próbowali zakłócić Marsz Niepodległości! Jest komentarz Glińskiego

12.11.2017
ObywateleRP11112017
Obywatele RP próbowali zakłócić Marsz Niepodległości! Jest komentarz Glińskiego

Grupa kilkudziesięciu osób związanych z organizacją Obywatele RP bezskutecznie próbowała zakłócić pochód Marszu Niepodległości.

Wicepremier zauważył, że działania organizacji są skierowane przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu. Według niego, Obywatele RP robią to"świadomie", próbując jednocześnie zmieścić się w regułach prawa.

Gliński odniósł się do prowokacji organizacji podczas Marszu Niepodległości. Kilkudziesięcioosobowa grupa usiłowała zatrzymać pochód, co spotkało się z reakcją policji. Zatrzymano 45 osób, jednak wszystkie zostały zwolnione po doprowadzeniu na komendę. Według wicepremiera nie świadczy to o rzekomym ograniczaniu wolności zgromadzeń, ale wręcz przeciwnie - o tym że władze starają się zapewnić bezpieczeństwo podczas manifestacji. - Co za problemem było nieinterweniowanie i pozwolenie żeby sześćdziesięciotysięczny Marsz Niepodległości starł się z kilkudziesięcioma Obywatelami RP - zauważył Gliński.Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego otworzył dziś I Kongres Inicjatyw Pozarządowych. - Im więcej takich konferencji, kongresów, paneli dyskusyjnych, tym bardziej pogłębione wnioski z dyskusji na temat przyszłości trzeciego sektora w Polsce płyną do decydentów - przekonywał Piotr Gliński.

kh
Fot: PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. 14.08.2018

  Nastały mroczne czasy dla prawicowców na Facebooku?

 2. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 8. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook