Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromitacja HGW. Chciała zakończyć Marsz Powstania Warszawskiego z powodu koszulki

02.08.2018
hgw-vs-mpw-2082018
Kompromitacja HGW. Chciała zakończyć Marsz Powstania Warszawskiego z powodu koszulki

Hanna Gronkiewicz -Waltz krótko po godzinie „W” rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego. Pomimo tej decyzji organizatorom oraz uczestnikom zgromadzenia udało się ukończyć Marsz.

Marsz Powstania Warszawskiego jest zgromadzeniem organizowanym przez środowiska narodowe, które co roku 1 sierpnia oddaje hołd polskim bohaterom. Zadanie chciała utrudnić sama prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która za pośrednictwem pełnomocnika przekazała decyzję o rozwiązaniu Marszu. Przyczyną takiego postanowienia miała być … koszulka jednego z uczestników. Z przekreślonym sierpem i młotem. Zdaniem władz warszawskiego ratusza koszulka „propagowała ustrój totalitarny”. Dodatkowo stołecznym urzędnikom przeszkadzał fakt użycia środków pirotechnicznych.

Jednak organizatorzy Marszu nie zamierzali się poddać i kontynuowali swój Marsz. Warszawska policja nie zamierzała długo przeszkadzać jego uczestnikom i szybko zniosła ustanowioną na decyzję Gronkiewicz-Waltz blokadę. Ostatecznie zgromadzenie upamiętniające 63 dni heroicznej walki o wolność zakończyło się tak jak planowali jego twórcy, pod Kolumna Zygmunta.

Marsz Powstania Warszawskiego zakończył się ogromnym sukcesem środowisk narodowych, któremu udało się nie tylko godnie uczcić bohaterów narodowego zrywu z sierpnia 1944 roku, ale także nie poddali się wbrew woli prezydent Warszawy. Oprócz ciepłych słów kierowanych pod adresem uczestników Marszu, pojawiły się też słowa krytyki wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz.

JD/ TVP info/ za TwitterWarto poczytać

 1. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 2. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 3. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 6. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 7. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook