Jedynie prawda jest ciekawa


Prokuratura zaprzecza informacjom "Bilda"

28.12.2016

Polscy śledczy zaprzeczają informacjom niemieckiego dziennika "Bild". Powołując się na sekcje zwłok polskiego kierowcy podał on, że Łukasz Urban został postrzelony na kilka godzin przed zamachem na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie i nie mógł bohatersko walczyć z zamachowcem.

Niemiecki „Bild” najpierw, powołując się na wstępną obdukcję, informował o tym, że Polak chwilę przed zamachem stoczył w szoferce bohaterską walkę z terrorystą, próbując zapobiec większej tragedii. Później gazeta zaprzeczyła tym doniesieniom, co zbulwersowało nie tylko Polaków.

Prokuratura Krajowa po sekcji zwłok kierowcy zaprzecza informacjom „Bilda”. Aby uciąć medialne spekulacje podaje, że polski kierowca nie został zastrzelony, gdy Anis Amri ukradł jego ciężarówkę, żył o wiele dłużej.

Jak informuje rmf24.pl:

"Polski kierowca TIRa nie zginął w momencie, gdy napadł na niego zamachowiec z Berlina – ujawnia Prokuratura Krajowa po sekcji zwłok Łukasza Urbana. Badania ciała Polaka zostały przeprowadzone dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie".

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie potwierdza natomiast, czy na ciele Polaka widać ślady walki stoczonej z zamachowcem.

Na szczegółowe wyniki sekcji zwłok Łukasz Urbana trzeba poczekać około tygodnia.

Przypomnijmy. Do zamachu w Berlinie przyznało się Państwo Islamskie, któremu Amri przysiągł wierność na nagraniu opublikowanym przez propagandową agencję dżihadystów Amak.

wkt/wPolityce.pl/rmf24.pl

[fot. PAP/EPA/BERND VON JUTRCZENKA]

Warto poczytać

 1. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 2. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 3. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 4. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 5. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 6. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 7. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook