Jedynie prawda jest ciekawa


Prokuratura nic nie wie na temat remontu Tu-154M w Rosji

09.02.2013

Prokuratura wojskowa nie otrzymała od strony rosyjskiej "kopii dokumentacji technicznej, wytworzonej i zgromadzonej w zakładach realizujących czynności związane z przeprowadzonym na terytorium Federacji Rosyjskiej remontem generalnym Tu-154M nr 101".

Śledczy nie znają kulis remontu Tu-154M. Jak podaje Gazeta Polska Codziennie - prokuratura wojskowa nie otrzymała od strony rosyjskiej "kopii dokumentacji technicznej, wytworzonej i zgromadzonej w zakładach realizujących czynności związane z przeprowadzonym na terytorium Federacji Rosyjskiej remontem generalnym Tu-154M nr 101, zakończonym w dniu 21 grudnia 2009 r.". Przyznał to pytany przez "GPC" rzecznik NPW, płk Zbigniew Rzepa.

Takim obrotem sprawy zaskoczeni są posłowi z parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza. Sprawa jest podejrzana, bo jak ustalił zespół, dokonująca remontu firma Polit Elektronik już rok wcześniej poinformowała, że otrzyma kontrakt na remont dwóch polskich tupolewów.

W 2009 roku MON, kierowane przez Bogdana Klicha rozpisało przetarg na remont maszyn, ale nagle wycofały się z niego dotychczasowe spółki serwisujące maszyny - czytamy w "GPC". W tej sytuacji przetarg z wolnej ręki wygrało konsorcjum MAW Telecom i Polit Elektronik, które zleciło remont firmie Awiakor. Zwycięskie konsorcjum kontroluje m. in. Oleg Deripaska, oligarcha zaprzyjaźniony z Władimirem Putinem oraz ludzie związani niegdyś z polskimi WSI.

Jak ustaliła "GPC" - procedurze przetargowej nie przyglądało się nigdy Centralne Biuro Antykorupcyjne. Z kolei płk Krzysztof Dusza ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego poinformował "GPC" lakonicznie: "SKW na bieżąco realizowała i realizuje pozostające w jej właściwości zadania okreslone w ustawie.

GPC/run

fot. wikipedia

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 3. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 4. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 5. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 6. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook