Jedynie prawda jest ciekawa


Prokurator przesłucha Owsiaka ws. Przystanku Woodstock

21.07.2017

Wszczęcie postępowania ws. Organizacji Przystanku Woodstock potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Prokurator Ryszard Gąsiorowski ujawnił, że postępowanie zostało przekazane koszalińskim śledczym przez prokuratorów z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy chcieli uniknąć posądzeń o stronniczość.

Doniesienie ws. nieprawidłowości na Przystanku Woodstock miał złożyć w gorzowskiej prokuraturze już w zeszłym roku internetowy bloger Matka Kurka (Piotr Wielgucki). Jego zdaniem, organizatorzy wydarzenia każdego roku zaniżają liczbę jego uczestników, aby wniosek o pozwolenie na festiwal został przyjęty przy niższych kosztach niż rzeczywiście niezbędnych do zabezpieczenia tak masowej imprezy. Zdaniem blogera, na festiwal co roku przyjeżdża ok. 700 tysięcy osób, a nie deklarowane we wnioskach 100-110 tysięcy.

Tą sprawą zajęła się teraz prokuratura w Koszalinie, która sprawdza organizację Przystanków Woodstock w latach 2011-2015. Rzecznik prokuratury okręgowej Ryszard Gąsiorowski wyjaśnił Polskiemu Radiu Koszalin, że postępowanie jest prowadzone w dwóch kierunkach. Po pierwsze, niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych. Po drugie, możliwości naruszenia przepisu o organizacji imprez masowych, który mówi o niedopełnieniu przez organizatora warunków, niezbędnych do zorganizowania tak wielkiej imprezy. Śledztwo ma być przedłużone, ponieważ trwa już od roku.

Na razie w sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Prokuratorzy mają jeszcze przesłuchać m.in. burmistrza Kostrzyna nad Odrą oraz Jerzego Owsiaka - organizatora Przystanku Woodstock. Bloger Matka Kurka od lat zarzuca Owsiakowi nieprawidłowości w organizowaniu festiwalu oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owsiak odpiera te zarzuty.

MBB

Fot. Jakkolwiek/wikimedia.org

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 8. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook