Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent w Lipnicy Murowanej

20.03.2016

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Lipnicy uczestniczy w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej.

"Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogę z państwem spotkać się w Lipnicy Murowanej na tym pięknie świecie. Z jednej strony na święcie religijnym, katolickim, a  z drugiej strony na wielkim święcie ludowym - wpisanym głęboko w lipnicką tradycję, w tradycję całego regionu" - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Lipnicy Murowanej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Lipnicy uczestniczy w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej. 

Podczas przemówienia podkreślił, że był w tym miejscu wielokrotnie i zawsze panowała tu miła atmosfera.

"Cieszę się, że spotyka mnie ten zaszczyt, aby uhonorować odznaczeniami państwowymi dwie osoby -- pana Stanisława Wieciecha, który od tylu lat upamiętnia to, co ważne w historii tych ziem - wolność i ludzi, którzy o tę wolność w czasie okupacji walczyli. To miejsca pamięci, to wspomnienie i upamiętnianie wyzwolenia więźniów z Nowego Wiśnicza w 44. roku" - mówił prezydent.

Drugą odznaczoną osobą był wielokrotny zwycięzca i rekordzista konkursu na największą plamę Zbigniew Urbański. Prezydent przypomniał, że choć konkursy te organizowane są dopiero od 58 lat, to już mocno wpisały się w lipnicką tradycję.

"Tak się dzieje tylko dlatego, że państwo tę tradycję pielęgnujecie" - podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył też, że Lipnica jest miastem silnie związanym z chrześcijaństwem. Na koniec złożył wszystkim zebranym życzenia wielkanocne.

"Składam państwu najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy. Życzę, aby cały następny rok był kolejnym dobrym rokiem dla naszej Ojczyzny."

kk/

[fot.PAP/Jacek Bednarczyk]

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook