Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent podziękował żołnierzom za służbę

15.12.2016

Dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować; chcę serdecznie za tę służbę żołnierską podziękować - mówił prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego spotkania z żołnierzami w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku k. Tomaszowa Maz. (woj. łódzkie).

Dziękował za zaproszenie do bazy lotniczej, z której na misje zagraniczne odlatywali żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. "Stoicie na straży bezpieczeństwa Polski - można powiedzieć szerzej - stoicie na straży bezpieczeństwa pokoju światowego, także jako ta armia, która jest elementem Sojuszu Połnocnoatlantyckiego, największego sojuszu obronnego na świecie. 


Bardzo serdecznie za tę służbę chcę wszystkim państwu podziękować" - powiedział prezydent. "To jest wielka sprawa, to co robicie. To właśnie dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować" - podkreślił. 

Prezydent podziękował też rodzinom i bliskim żołnierzy. "Dziękuję za tę obecność, bo to ta obecność tworzy prawdziwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i prawdziwą atmosferę wigilijną" - zaznaczył. 

"Proszę o przekazanie tego podziękowania od prezydenta Rzeczypospolitej, nie tylko podziękowania, ale też olbrzymich wyrazów szacunku dla najbliższych, dla rodzin tych, którzy służą Rzeczypospolitej" - mówił. 

Andrzej Duda życzył również politykom, także sobie i ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi oraz rodzinom i najbliższym polityków, by wszyscy byli w stanie "w pracy politycznej to bezpieczeństwo Rzeczypospolitej w jak największym stopniu zapewniać". Prezydent podkreślił, że cieszą go zakupy nowego uzbrojenia produkowanego w naszym kraju. 

"W ten sposób te pieniądze budżetowe w dużym stopniu pozostaną tu i będą rozwijały nadal polski przemysł. Będą zapewniały życie polskim pracownikom i ich rodzinom. A przede wszystkim będą inwestowane w naszym kraju w dalszy rozwój i przemysłu, i miejsc pracy, i unowocześniania naszego przemysłu" - mówił. 

"Będziemy oczywiście realizowali i kolejne zakupy, także i zakupy śmigłowców czy tego, co tak naprawdę dla 25. Brygady Kawalerii Powietrznej stanowi rumaki. Te rumaki są nawet tutaj z nami w hangarze. Mam nadzieję, że będziemy w stanie w najbliższym czasie nabyć nowe śmigłowce dla polskiej armii i wiele nowych zestawów uzbrojenia" - powiedział Andrzej Duda. 

"Po co? Po to, żebyście państwo mogli jeszcze sprawniej wykonywać swoją służbę, a także po to, abyście byli w tej służbie jeszcze bardziej bezpieczni" - dodał. "Ten sprzęt jest bardzo drogi, to są horrendalne wydatki. Ale żołnierz jest jeszcze droższy. W związku z czym bezpieczeństwo żołnierzy jest jednym z podstawowych elementów, kiedy myślimy o tym jakie uzbrojenie powinno zostać i jakie wyposażenie powinno zostać kupione" - zaznaczył. 

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział podczas uroczystości, że to był rok, w którym dzięki prezydentowi, MON miało możliwość przekazania polskiej armii i państwu polskiemu "szeregu dobrych wiadomości - dobrych zmian". 

"Nie będę ich wszystkich wyliczał, bo trwałoby to zbyt długo, począwszy od tego, że szeregowi mogą wykorzystać w pełni swoje kompetencje, wiedzę i dorobek, a skończywszy na uwolnieniu możliwości awansu oficerów i podoficerów" - mówił. 

Podkreślił, że nowe, wielkie możliwości daje armii podpisany w środę największy w historii sił zbrojnych kontrakt na blisko 5 mld zł, dotyczący modułów Regina. Regina to zestawy ośmiu armatohaubic Krab z wozami dowodzenia, logistycznymi i remontowymi. Macierewicz podkreślił, że umowa sprawia, iż już niedługo moduły Regina "będą dostępne dla całej armii i skutecznie będą pozwalały bronić polskich granic". 

Przypomniał też, że w środę w Żaganiu przyjął rekonesans armii amerykańskiej, "który zwiastuje obecność w Polsce armii NATO i amerykańskiej już od stycznia". Zaznaczył, że to symboliczny "prezent bożonarodzeniowy, który możemy przekazać polskiej armii" - moduły Regina i obecność wojsk NATO w Polsce.

wkt/PAP

[fot. prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski]

Warto poczytać

 1. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 2. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 3. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 4. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 5. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 6. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 7. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 8. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook