Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent nieusatysfakcjonowany odpowiedziami szefa MON

21.03.2017

Chciałbym państwu przekazać, że pan prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami ministra Macierewicza,— oświadczył dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

 "Tym samym nosi się z zamiarem kontynuowania tej korespondencji. Wystosuje do pana ministra kolejny list, lub kolejne pisma, oczekując bardziej szczegółowych odpowiedzi i danych w kwestiach, które go nurtują — o dodał Magierowski.

W ub. tygodniu prezydent wystosował listy do szefa MON. W poniedziałek informacja została upubliczniona. 

„Pan prezydent, jako zwierzchnik sił zbrojnych, wyraził w swoich pismach do ministra Antoniego Macierewicza zaniepokojenie brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych. Według prezydenta te wakaty należy wypełnić jak najszybciej. Pan prezydent poprosił także o pełną informację na temat tempa prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu” — powiedział PAP Magierowski.

Dziś rzecznik zapowiedział także, że BBN w imieniu prezydenta wystosuje oficjalne zaproszenie do ministra, tak by mógł z nim „osobiście porozmawiać”.

Dopytywany o odpowiedzi szefa MON, z którymi prezydent zapoznał się dziś, Magierowski powtórzył, że: „Pan prezydent nie jest do końca nimi usatysfakcjonowany”. Jak zapewniał. prezydent i minister - spotykali się i spotykają regularnie.
Dyrektor przekonywał, że to normalna procedura, że równolegle z rozmowami prowadzi się też korespondencję.
Jak przyznał - podczas spotkania, do którego ma dojść w przyszłym tygodniu nie jest wykluczone, że oprócz zagadnień zawartych w listach będą poruszane także inne tematy związane z polityką bezpieczeństwa.

Dyrektor Magierowski zapewnił równocześnie, że zmiany personalne w dowództwie armii są na bieżąco konsultowane z prezydentem.

-Pan prezydent uzyskał wyczerpujące odpowiedzi ws. generałów. Sam wręczał nominacje. Te nominacje były ustalane na bieżąco — powiedział. Dyrektor przekonywał,że nie można mówić o konflikcie pomiędzy MON a prezydentem.

Pan prezydent wyraził wątpliwości ws. niektórych obszarów działalności ministra, ale trudno mówić tu o sporze
— oświadczył.

Pytany jak można określić obecne relacje pomiędzy ministrem obrony a prezydentem, stwierdził: 

-To są relacje partnerskie. Normalne rozmowy dotyczące bezpieczeństwa, w których niekiedy dochodzi do różnicy zdań i wątpliwości.

ansa

[fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook