Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

20.04.2018
duda200402018
Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi od środy rodzicami osób niepełnosprawnych. Obecni w sejmie rodzice zadeklarowali, że zostaną w Sejmie "tak długo, jak będzie trzeba". Przypomnieli też film z kampanii wyborczej, w którym prezydent mówił o konieczności pomocy osobom niepełnosprawnym.

Doskonałe przygotowanie obecnych w sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych i dobra organizacja nie umknęły uwadze Internautów. Pojawiły się nawet sugestie, iż za protestem stoi agencja PR-owa, która wykorzystuje cierpienie rodziców dzieci niepełnosprawnych i ich walkę do celów politycznych. 

Taki wpis pojawił się m. in. na Twitterze popularnego blogera Piotra Wielguckiego, znanego jako „Matka Kurka”, który prowadzi portal kontrowersje.net:

Protestujący w sejmie przedstawili prezydentowi Dudzie swoje postulaty, w których domagają się m.in. wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego.

Przede wszystkim jednak mocno zaskoczyli prezydenta, przypominając mu jego własne słowa z okresu kampanii wyborczej. Film pokazujący to dość jednostronne starcie szybko trafił do sieci, a prowadzący strony nieprzychylne rządowi Prawa i Sprawiedliwości nie szczędzili słów krytyki pod adresem prezydenta Dudy.

Ewidentna ustawka czy może przypadek? Czy można w ogóle wyobrazić sobie, iż protest rodziców dzieci niepełnosprawnych, walczących przecież o tak ważne i słuszne cele, jest rozgrywany przez polityczną opozycję? Jeśli tak, to mamy do czynienia z niebywale skandaliczną i obrzydliwą grą.

ac/red/twitter

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook