Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda w popularnej sieciówce. Groteskowa sytuacja, aktywistka przepytuje go z konstytucji

10.06.2018
pad10062018
Prezydent Duda w popularnej sieciówce. Groteskowa sytuacja, aktywistka przepytuje go z konstytucji

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wybrali się do popularnej sieciowej restauracji, gdzie zostali zaczepieni przez lewicowo-liberalną aktywistkę. Pani Katarzyna Kulerska próbowała dopytywać, dlaczego głowa państwa zgadza się na łamanie konstytucji. Choć odpowiedź prezydenta była dość zdecydowana, to cała sytuacja wyglądała groteskowo.

– Czemu zgadza się pan na łamanie w Polsce konstytucji? – dopytywała się pani Katarzyna, aktywistka zaangażowana wcześniej w liczne protesty. W przeszłości broniła już "sądów", "prawa do aborcji" i "praw kobiet". Tym razem, w restauracji, w której sprzedaje się bułki z kotletami z kurczaków, postanowiła bronić ustawy zasadniczej. Całą sytuację nagrywała, a swoje filmy opublikowała w sieci z informacją:

„Przygoda w KFC z marionetką ( p. Duda obecny "prezydent" ) . Ochrona nie dopuszczała ludzi z telefonami, jednak kiedyś chodziłam do szkoły gdzie p. Konhauser-Duda uczyła. Dzięki przywitaniu się z nią i poproszeniem o zdjęcie (miny mówią wczystko) udało mi się zapytać o Konstytucję”.

(pisownia oryginalna i dosłowny cytat – red.)

Nazywająca prezydenta Dudę „marionetką” (art. 135, § 2. KK! - red.) aktywistka została bardzo szybko bohaterką lewicowych mediów. O jej wyczynie napisano w Onet.pl, Gazecie, Fakcie, NaTemat, a także na portalach wyborcza.pl i radiozet.pl. Niektórzy zauważyli wprawdzie, że kobieta zapytana przez prezydenta o to, które konkretnie elementy konstytucji zostały złamane, nie potrafiła udzielić sensownej odpowiedzi. Ale tak naprawdę, kogo to obchodzi? Wszak liczy się tylko kolejny protest i kolejny „bohater”, który stanął w obronie ważnych „wartości”. Jedna nauka dla prezydenta Dudy z tej sytuacji z pewnością płynie. Fast food szkodzi, warto o tym pamiętać, nie tylko wówczas, gdy jest się głową państwa.

ac/twitter


Warto poczytać

 1. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 2. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 3. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 4. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 5. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 6. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 7. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 8. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook