Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda tańczy na XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. To trzeba zobaczyć!

02.06.2018
prezydentduda02062018
Prezydent Duda tańczy na XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. To trzeba zobaczyć!

- Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Tak, tak Panie, przecież Ty to wiesz! – radosna pieśń niesie się po polach Lednicy na kolejnym „Spotkaniu Młodych”. Na scenie zespoły sławiące pieśnią i tańcem Jezusa Chrystusa… a wśród tańczących prezydent Andrzej Duda.

Film prezentujący tę niecodzienną scenę trafił do sieci dzięki profilowi programu „Szkło Kontaktowe”. Umieszczono go z komentarzem: „Mamy HIT! Andrzej Duda dance - młodzież w Lednicy już widziała, Wy zobaczycie więcej po 22. Jest moc!!!! Grzegorz Markowski szykuje dla Was dłuższe fragmenty”.

Widzowie i sympatycy programu emitowanego w TVN 24 nie zaskakują i – jak można było podejrzewać – raczej nie wyrażają entuzjazmu. Nic dziwnego, pewnie wielu z nich wciąż woli hołubce wykonywane przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w rytm muzyki Top One.

A tu mamy radosny, prosty i piękny hołd złożony przez młodych ludzi Jezusowi Chrystusowi. Nic dziwnego, że w TVN-ie niektórych co nieco przypiekło. Trzeźwy, radosny i modlący się prezydent ma reprezentować Polskę, do czego to podobne?

Podczas powitania z młodymi ludźmi Andrzej Duda mówił: - Patrzę na was z wielkim wzruszeniem w tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska młodzież jest, jest razem, śpiewa pieśni, modli się, tworzy, buduje wspólnotę a nad nimi powiewają biało-czerwone sztandary. Jakże bardzo wam za to dziękuję. Prezydent poprosił młodych, aby w ważnych momentach eksponowali nasze biało-czerwone barwy.

- Dziękuję, że tu przybywacie i się modlicie - tak, jak nam od 1050 lat nakazuje tradycja - w tym niezwykłym miejscu, w którym bije historyczne serce naszej ojczyzny. Być może to tutaj książę Mieszko i jego otoczenie przyjmował chrzest. W każdym razie na pewno tutaj bywał i być może to właśnie tu podjął tę decyzję, która zbudowała państwo polskie, o tym, by przyjąć chrześcijaństwo – mówił prezydent Duda. 

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania prezydent Andrzej Duda włączył się w radosny, chrześcijański taniec.

ac
Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 3. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 4. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 5. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 6. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook