Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda: Naprawa państwa wymaga wielkiej pracy

19.08.2016

Prezydent Polski odwiedził Gniezno, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

"Przed nami bardzo dużo pracy, bo dzieło naprawy polskiego państwa wymaga wielkiej pracy, ale to dzieło jest realizowane. Chcielibyśmy żeby było ono szybciej realizowane, ale nie zawsze da się wszystko tak szybko przeprowadzić"  —mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Gnieźnie.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami powiedział:

"Wierzę, że w tym mieście, w Gnieźnie jest specyficzna siła, z której powinniśmy czerpać. (…) To jest kolebka polskiej państwowości. (…) Przed nami bardzo dużo pracy, bo dzieło naprawy polskiego państwa wymaga wielkiej pracy, ale to dzieło jest realizowane. Chcielibyśmy, żeby było ono szybciej realizowane, ale nie zawsze da się wszystko tak szybko przeprowadzić" —mówił.

Andrzej Duda chwalił rządowy program „Rodzina 500+”.

"Wiemy, że program „Rodzina 500+” działa dobrze. To była rzecz najważniejsza. Drugim ważnym elementem programu, był jego pro-demograficzny charakter i ten aspekt również zaczyna się realizować. Musimy budować nasze społeczeństwo i zatrzymać ten szkodliwy dla istnienia państwa trend" —tłumaczył, dodając

Program „Rodzina 500+” ma również pozytywne skutki dla polskiej gospodarki. Widać to np. w branży turystycznej. Wsparcie tego programu pozwoliło wielu ludziom wyjechać na wakacje. Cieszymy się, że te pieniądze wydawane były w Polsce i napędziły polską gospodarkę.

Prezydent odniósł się także do innego rządowego programu.

"Program, który będę realizował wraz z rządem to „Mieszkanie+”. Pracujemy nad konkretnymi ustawami i wierzymy, że to poprawi sytuację mieszkaniową w Polsce. Jesteśmy w mieszkaniowym ogonie europejskim jeżeli chodzi o ilość mieszkań przypadającą na liczbę mieszkańców. Jest to wielkie zadanie, aby tę sytuację poprawić. Moim zdaniem program państwowy w tym zakresie jest konieczny i wierzę, że zostanie zrealizowany" —zapowiedział.

"Wraz z obecnym rządem mamy dwa cele. Pierwszym jest wzmocnienie bezpieczeństwa Polski poprzez modernizacje i wzmocnienie armii, a także wzmocnienie naszej pozycji w NATO. Drugim celem jest podniesienie poziomu życia obywateli, żeby Polakom żyło się lepiej. Żeby rodzice nie musieli brać kredytów na wyprawkę dla dziecka. Mam nadzieję, że program „Rodzina 500+” w tym pomoże. W przyszłym roku będziemy mieli znacznie wyższą płace minimalną. Rząd zdecydował, że  będzie to 2000 tys. zł. i stawkę godzinową w wysokości 13 zł. Wierzę, że w efekcie poprawi to sytuację rodzin" -- powiedział.

kk/wPolityce.pl

fot.[PAP/Paweł Jaskółka]

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 5. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 6. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook