Jedynie prawda jest ciekawa


Grzegorz Bierecki w prezydium senackiej komisji

30.11.2011

Senatorowie wybrali szefów poszczególnych komisji. Jednym z wiceprzewodniczących został Grzegorz Bierecki, prezes SKOK, który zasiadł w prezydium komisji budżetu i finansów publicznych.

Prezes Bierecki w prezydium komisji będzie współpracował z przewodniczącym Kazimierzem Kleiną oraz drugim wiceprzewodniczącym Piotrem Gruszczyńskim. Wspólnie będą kierować pracami jednej z najważniejszych senackich komisji. Do zadań komisji budżetu i finansów publicznych należy praca nad propozycjami legislacyjnymi dotyczącymi systemu finansowego państwa, rachunkowości, prawa dewizowego, funkcjonowania rynku finansowego.

Grzegorz Bierecki objął mandat senatora w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych. Jest senatorem z Białej Podlaskiej, gdzie uzyskał poparcie ponad 30 tysięcy osób. „To dla nas bardzo cenne, że zgodził się startować z listy Prawa i Sprawiedliwość w wyborach powszechnych do Senatu RP. Myślę, że to właśnie taki kandydat, który dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy i mądrości, potrafi przedstawiać konkretne propozycje rozwiązań. Działań, które ulżą ludziom w ich codziennych bolączkach i poprawią los wielu Polaków” – pisał o prezesie Biereckim Jarosław Kaczyński, udzielając mu poparcia.

Grzegorz Bierecki urodził się w Gdyni 28 września 1963 roku. W latach 80. działacz opozycji antykomunistycznej. Kilka lat temu, jako pierwszy w kraju, założył Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Obecnie zrzeszają one ponad 2,2 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 15 miliardów zł.

Od dwudziestu lat Bierecki jest związany z rynkiem finansowym w Polsce. Od 11 lat jest członkiem Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) z siedzibą w Madison (USA), jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 100 krajów z aktywami ponad 1,5 biliona dolarów. W 2011 roku został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego WOCCU.

„Grzegorz Bierecki to człowiek, właściwie jedyny taki człowiek w Polsce, który stworzył z niczego dużą instytucję finansową. Angażował się w wielkie projekty, mające na celu ustawowe ograniczenie lichwy w Polsce i dające możliwość ogłoszenia upadłości tym, którzy z powodu wpadnięcia w tzw. pętlę kredytową uznawani są przez państwo za osoby wykluczone społecznie” – pisał o prezesie SKOK prezes Kaczyński.

KL
[fot. Grzegorzbierecki.pl]

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook