Jedynie prawda jest ciekawa


Premier Szydło: Skończył się czas lekceważenia Polski

05.07.2017

Szefowa rządu podkreśliła wzrost bezpieczeństwa i pozycji Polski w regionie podczas debaty sejmowej o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Beata Szydło powiedziała, że Błaszczak jest jednym z najlepszych ministrów w rządzie PiS i najlepszym ministrem spraw wewnętrznych od 2007 roku.

Premier przekonywała w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec Błaszczaka, że szef MSWiA skutecznie pracuje nad realnym zwiększeniem bezpieczeństwa, a wniosek o jego odwołanie, to efekt frustracji PO i PSL. Jak oceniła, opozycja chce pozbyć się najlepszego szefa MSWiA od lat.

Szydło podkreśliła, że Błaszczak nie pozwala na bezprawie; wprowadził też kompleksowy plan modernizacji służb. Zapewniła, że Błaszczak pozostanie szefem MSWiA, ponieważ - jej zdaniem - gwarantuje, że Polska i Polacy będą bezpieczni.

Zdaniem szefowej rządu, "Polska wyrasta dziś na kraj, który zaczyna w regionie mieć szczególną rolę, o którym mówi się, że jest krajem bezpiecznym, dobrze zarządzanym i który jest krajem, który dla wielu grup interesów zaczyna być solą w oku". Przekonywała, że skończył się czas, kiedy można było Polskę lekceważyć.

Nieracjonalne działanie

Działania opozycji skrytykowała też Kancelaria Prezydenta RP. "Próba odwołania szefa MSWiA w dniu przyjazdu do Polski prezydenta USA Donald Trump, jest nieracjonalna . Mamy po raz kolejny taką sytuację, w której ktoś próbuje podnosić sprawy, odwracające uwagę od rzeczy ważnych" - stwierdził wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Prezydencki minister podkreślił: "Jeżeli funkcja tego nieszczęśliwego składania wniosków jest związana z chęcią, bym powiedział, podejmowania takich prób nieracjonalnych działań właśnie z uwagi na ważkie wydarzenia międzynarodowe, to zostawmy to na sąd wyborcom, żeby oni się mogli odnieść do tego, czy to jest najrozsądniejszy termin, czy to jest najrozsądniejsza formuła".

Sejm zajął się dziś wnioskiem PO o wyrażenie szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi wotum nieufności. W poprzedzonym przez debatę głosowaniu wniosek został odrzucony. Za odwołaniem Błaszczaka opowiedziało się 194 posłów, przeciwko było 236, a 5 wstrzymało się od głosu.

PAP

Fot. PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook