Jedynie prawda jest ciekawa


Premier nie znalazł czasu dla rodziców

02.10.2011

Karolina Elbanowska: Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Donald Tusk nie miał dla nas czasu. Tuż przed naszym wiecem, premier odjechał gdzieś w Polskę. Nie znalazł nawet pięciu minut, żeby z nami porozmawiać, wysłuchać co mamy do powiedzenia. Nie przyszliśmy pod Kancelarię Premiera, żeby palić opony, czy wrzeszczeć. Chcieliśmy rozmawiać. Na nasz wiec przybyło wiele rodzin z dziećmi. To była pokojowa manifestacja, bez żadnej agresji. Dzieci rysowały list do pana premiera, puszczano bańki. Panowała rodzinna atmosfera. Nie było się czego obawiać. Jest nam przykro, liczyliśmy, że Donald Tusk się z nami spotka.

Informacja o deklaracji premiera, która jest powtórzeniem słów minister Katarzyny Hall, dotarła do nas przez dziennikarzy. Szkoda, że premier nie powiedział nam tego osobiście. Wciąż liczymy na spotkanie z Donaldem Tuskiem. Liczymy, że ostatecznie rodzice będą mieli wybór, czy posłać dzieci 6-letnie do szkoły czy nie. Robienie reform pod przymusem nie jest dobre.

Przełożenie reformy wiele nie zmieni. Szkoły są nie przygotowane na przyjęcie 6-latków i za rok też nie będą na to gotowe. Jest kryzys i samorządy tną koszty, gdzie się da. Nie wierzymy, że w ciągu roku coś się w szkołach zmieni.

Jako rodzice czujemy się traktowani bardzo niepoważnie, zostaliśmy zignorowani. Być może premierowi bardziej zależy na dotarciu do innych grup społecznych. Dla kibiców znalazł czas, dla rodziców nie.

saż

[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 8. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook