Jedynie prawda jest ciekawa


Prawdziwa twarz "obrońcy demokracji". Wybił okna i wyjął drzwi w mieszkaniu chorej kobiety.

21.12.2017
Farmazontvp
Prawdziwa twarz "obrońcy demokracji". Wybił okna i wyjął drzwi w mieszkaniu chorej kobiety.

Najpierw brutalnie zaatakował dziennikarkę TVP, teraz na jaw wychodzą wstrząsające fakty z życia "ochroniarza" antyrządowych demonstracji. Tymczasem Mateusz Kijowski organizuje akcję w jego obronie.

- Jako zarządca nieruchomości odznaczał się butą i arogancją w stosunku do lokatorów. Czuł się bezkarny. Lokatorzy kamienic, które nadzorował skarżyli się, że są zastraszani. Nachodził ich z kolegami - przekonuje Agnieszka Wojciechowska van Heukelom w rozmowie z portalem wpolityce.pl. 

Działaczka Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Łodzi podała też wstrząsającą historię starszej, szcześćdziesięcioletniej kobiety, która była "raczej mało poczytalna" i na którą skarżyli się lokatorzy. - To jak potraktował ją pan Franciszek J. jest karygodne. Metody zachowania tzw. właściciela były brutalne i niezrozumiałe. Wybił okna i wyjął drzwi w mieszkaniu tej chorej kobiety. (...) Tłumaczył, że to doprowadzi do większego przewiewu jej mieszkania. To absurdalne tłumaczenie. Kobieta była niepełnosprawna, częściowo niepoczytalna, więc tym bardziej godne potępienia jest to, że ją dręczył. Wyrwanie okien i drzwi sprawiło, że w mieszkaniu był cały czas przeciąg. Uniemożliwiało to normalne funkcjonowanie. To, co zrobił Franciszek J. jest typową metodą stosowaną przez czyścicieli kamienic. Tak właśnie postępują, gdy chcą się kogoś pozbyć. - przekonuje Wojciechowska van Heukelom.

To jednak nie wszystko, bo Franciszek J. zaniedbywał swoje obowiązki związane z przekazywaniem pobieranych przez mieszkańców opłat do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W konsekwencji tych zaniedbań jednej z kamienic będących w jego posiadaniu odcięto wodę.

Jak przekonuje Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, należałoby również sprawdzić, czy "Farmazon" legalnie wszedł w posiadanie łódzkich kamienic oraz na jakiej podstawie nimi zarządza. - Mnóstwo kamienic znajduje się w rękach osób, które nie są do tego uprawnione. Tak jest od czasów II wojny światowej. Łódź nie była zniszczona jak Warszawa. Wielu dawnych właścicieli opuściło swoje domy i nigdy do nich nie wróciło, a ich nieruchomości stały się łatwym łupem - podkreśla.

We wtorek okazało się, że podczas przeszukania mieszkaniaFrancisza J. policja znalazł dwie sztuki broni, na którą nie miał on pozwolenia. Działaczowi obywateli RP zostały już przedstawione zarzuty dotyczące użycia przemocy wobec dziennikarzy TVP, oraz nielegalnego posiadania broni. Grozi mu do 14 lat więzienia. Jak się również okazało, Franciszek J. był już karany "i to za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, prowadzenie samochodu po pijanemu, dwukrotnie za naruszenie zakazu sądowego" - przekonuje portal wpolityce.pl


kh/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 3. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 4. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 5. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook