Jedynie prawda jest ciekawa


Pracowała w MSW Czesława Kiszczaka. Kim jest urzędniczka odpowiedzialna za rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskeigo

12.08.2018
ewa-gawor-12082018
Pracowała w MSW Czesława Kiszczaka. Kim jest urzędniczka odpowiedzialna za rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskeigo

Decyzja o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego przez stołeczny ratusz do tej pory budzi ogromne spory. Głównym pomysłodawcą tej decyzji była Ewa Gawor, szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Historyk Sławomir Cenckiewicz na łamach „Gazety Polskiej” ujawnia kim był urzędniczka.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez publicystę przed środową publikacją swojego materiału, Ewa Gawor w przeszłości była pracownicą resortu spraw wewnętrznych Czesława Kiszczaka. Poza tym była absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego, podporucznikiem MO oraz pracownikiem departamentu PESEL w MSW. Została objęta ustawą dezubekizacyjną, zgodnie z którą zostały obcięte przywileje emerytalne były SB-eków.

W przeszłości szefowa BbiZK w Warszawie była nagradzana za swoją pracę przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Odpowiadała m.in. za zachowanie swoich pracowników podczas „dantejskich scen pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w 2010 roku”, a także gdy usuwano kwiaty dla śp. Marii Kaczyńskiej.

Swoją decyzję o rozwiązaniu Marszu 1 sierpnia motywowało rzekomym nawiązywaniem jego uczestników i organizatorów do tradycji i haseł włoskich faszystów oraz niemieckich nazistów.

JD/niezależna.pl

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 8. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook