Jedynie prawda jest ciekawa


Powiadomił, że ma broń i zakładnika - grozi mu ośmioletnie więzienie

19.07.2017

Lubuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jest uzbrojony i ma zakładnika. 33-latkowi za fałszywe zgłoszenie grozi ośmioletnie więzienie.

Biuro prasowe lubuskiej policji podało w środę, że we wtorek na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że przetrzymuje zakładnika, ma karabin i granaty. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania dzwoniącej osoby.

- Zgłoszenie zostało potraktowane poważnie. Dla jednostek w Krośnie Odrzańskim i Gubinie ogłoszono alarm. W poszukiwania zaangażowani byli funkcjonariusze kryminalni, antyterroryści i Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze podjęli działania, w efekcie których ustalili osobę i prawdopodobne miejsce jej przebywania - podała policja.

Jak się okazało, mężczyzna przebywał na terenie posesji w Gubinie. Zatrzymanie 33-latka odbyło się z udziałem antyterrorystów. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi funkcjonariuszom i próbował uciekać przez okno. - W pomieszczeniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmiot wyglądający jak broń. Informacje przekazane przez 33-latka dyspozytorowi okazały się wytworem jego wyobraźni - poinformowała policja.

Dzwoniącym okazał się mężczyzna znany policji, karany za oszustwa i rozboje i poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie fałszywego zawiadomienia prowadzone będzie przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim.

PAP

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook