Jedynie prawda jest ciekawa


Poseł Platformy Obywatelskiej zaatakował reportera telewizji! Skandaliczna sytuacja

06.12.2017
grupinski06122017
Poseł Platformy Obywatelskiej zaatakował reportera telewizji! Skandaliczna sytuacja

Łukasz Sitek, reporter programu „Minęła 20” emitowanego w TVP Info, został zaatakowany przez posła Grupińskiego w Sejmie. Co było powodem takiego zachowania posła Platformy Obywatelskiej?

Atak posła Platformy Obywatelskiej na dziennikarza TVP sprowokowały pytania o ujawnione przez internautów na Twitterze nagranie z lipca br.

Na ujawnionym filmie widać, jak z Biura Krajowego PO przy ulicy Wiejskiej, nieopodal Sejmu, wychodzi wraz z politykami PO grupa sędziów, w tym I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, rzecznik KRS Waldemar Żurek oraz b. prezes TK prof. Andrzej Rzepliński. Sędziom towarzyszą m.in. lider PO Grzegorz Schetyna,˙wiceszef PO Borys Budka i poseł PO Krzysztof Brejza.

Do nagrania odniósł się w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda, który poprosił marszałka Marka Kuchcińskiego o to, by zwrócił się do lidera PO Grzegorza Schetyny z prośbą o wyjaśnienie czy „rzeczywiście tak niezależność sądów wygląda w Polsce i czy tak wyglądała”. Poseł pokazał tablet, na którym widać było zdjęcie sędziów i polityków wychodzących z budynku, gdzie mieści się siedziba PO.

„Żądam, by Grzegorz Schetyna przedłożył protokół z tego spotkania i wyjaśnił, co na tym spotkaniu ustalono. Potrzebne jest również ustalenie, czy sędziowie są asystentami którychś z posłów PO, czy oni rzeczywiście pracują na rzecz PO, bo to by wpływało na ich status sędziów” — powiedział Buda.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook