Jedynie prawda jest ciekawa


Poseł Pięta: "Mówienie, że ubekom należą się emerytury to jak plucie na grób Siedzikówny"

04.10.2017

Jeżeli ktoś dzisiaj mówi, że ubekom należą się emerytury, to jakby pluł na grób Danuty Siedzikówny "Inki" i przyszły grób rtm. Witolda Pileckiego - ocenił poseł Stanisław Pięta (PiS). Jak dodał ci, którzy służyli Związkowi Sowieckiemu - nie powinni otrzymywać ani grosza.

Pięta pytany w PR24 o ocenę ustawy dezubekizacyjnej, powiedział, że przyjęcie jej 27 lat po odzyskaniu przez Polskę suwerenności to długi okres, ale "dobrze, że została przyjęta". "To jest jednak powód do wstydu, cała nasze wielka polska kompromitacja, że przez tyle lat ludzie, którzy byli oprawcami, służyli obcemu, okupacyjnemu reżimowi i realizowali interesy sowieckie pobierali tak wysokie emerytury" - mówił Pięta. 

Jak dodał, ludzie których obecnie objęła ustawa "byli wynagradzani przed państwo, które zwalczali". "Oni nie służyli Polsce, ale Związkowi Sowieckiemu - nie powinni otrzymywać ani grosza. Powinni być sądzeni za zdradę, a swoje roszczenia powinni kierować do Moskwy - służyli Sowietom, więc niech Putin ich teraz uposaża" - uważa Pięta. 

Poseł odniósł się również do roszczeniowej postawy niektórych osób objętych ustawą dezubekizacyjną.

Według niego Platforma Obywatelska "występuje w obronie tych ubeków, uważa, że te kilka, kilkanaście tysięcy słusznie się im należy". "Oni (objęci ustawą - PAP) otrzymali poparcie polityczne i to ich umocniło, dodało odwagi. (...) Jeżeli ktoś dzisiaj mówi, że ubekom należą się emerytury, jakby pluł na grób Danuty Siedzikówny i przyszły grób rtm. Pileckiego. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej chcemy Polski" - mówił Pięta.

Pięta również był pytany o wywiad "Gazety Polskiej" z Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes PiS wyraził obawę, że posłowie, którzy mogą się znaleźć w parlamentarnym zespole zajmującym się reparacjami "nie będą reprezentowali interesu polskiego, lecz niemiecki".  

Według Pięty obawy te są uzasadnione, ponieważ "znaczna część polskiego parlamentu to ludzie w dość specyficzny sposób nastawieni do polskiej racji stanu". 

"Pamiętamy jak kłaniali się Putinowi; pamiętamy te wezwania kierowane do Berlina, by przewodził i kierował Unią Europejską. (...) Popatrzmy na Śląsk, na koalicję Platformy Obywatelskiej z Ruchem Autonomii Śląska. RAŚ ściśle współpracuje z mniejszością niemiecką i jednocześnie z PO. Każdy kto ma odrobinę politycznej rozumności widzi, kto komu służył i służy. Pamiętamy spotkania w ambasadzie niemieckiej, gdy liderzy PO biegali po instrukcje. Gdy zaprasza prezydent Andrzej Duda to wstyd pokazać się w Pałacu Prezydenckim, ale w ambasadzie niemieckiej absolutnie nie" - powiedział Pięta.

PAP/autor: Marek Sławiński

Warto poczytać

 1. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 2. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 3. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 4. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 5. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 6. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 7. trzaskowski-i-kandydat-20082018 20.08.2018

  Nawet wyborcy Trzaskowskiego mają go dość? „Niech Pan ustąpi”

  Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, Rafał Trzaskowski ma się czego obawiać

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook