Jedynie prawda jest ciekawa


Poseł Nowoczesnej, który skazał dziennikarza

21.12.2016

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło razem z innymi politykami opozycji blokował mównicę sejmową z kartką "Wolne Media". Misiło jednak przez wiele lat sądził się z dziennikarzem Andrzejem Markiem za jego publikację i doprowadził redaktora do skazania - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Proces ten był jedną z głośniejszych spraw sądowych przeciwko dziennikarzowi w III RP, a w obronie redaktora występowali nawet dziennikarze, protestując w Sejmie.

Sprawa zaczęła się od publikacji Andrzeja Marka, w której umieścił wyniki śledztwa dziennikarskiego na tematu naczelnika Wydziału Promocji Urzędy Gminy w Policach, Piotra Misiłę, obecnego posła Nowoczesnej. Redaktor naczelny "Wieści Polickich" zarzucał Misile niejasne powiązania na styku polityki i biznesu oraz nadużywanie własnego stanowiska. Polityk w odpowiedzi wytoczuł Markowi sprawę karną z art. 212.

Sąd Rejonowy w Szczecinie w 2003 r. skazał dziennikarza na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Jednak po jego skardze do Europejskiego Trybunału Człowieka w Strasburgu wypłacono mu zadośczuczynie w wysokości 1,5 tys. Euro, a w czerwcu 2007 r. redaktor naczelny "Wieści Polickich" został ułaskawiony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


ak/"GPC"/tvp.info

[fot. YouTube/wSensie.tv]

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook