Jedynie prawda jest ciekawa


Poseł Liroy kandydatek partii „Wolność” na prezydenta Kielc

23.08.2018
liroy-i-korwin-23082018
Poseł Liroy kandydatek partii „Wolność” na prezydenta Kielc

Prezes stowarzyszenia "Skuteczni", poseł niezrzeszony Piotr Liroy-Marzec zapowiedział start w zbliżających się wyborach na prezydenta Kielc. Politykowi poparcia udzieliła partia "Wolność".

-Postanowiłem, że będę startował na fotel prezydenta Kielc. Ludzie zdecydują czy są gotowi na to, żeby mój plan, który przedstawię w ciągu najbliższych tygodni, czy jest on wystarczający dobry dla kielczan, czy mnie poprą w wyborach - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Kielcach Liroy-Marzec.

Dodał, że przyjmuje każdą krytykę, podkreślił natomiast, że nie czuje się gorszy od innych kandydatów, ponieważ ma bardzo dobrą propozycję dla Kielc.

-Decyzję podejmą kielczanie. To jest tak piękne, że nikt nie będzie musiał za nich podejmować decyzji. To nie jest parlament, gdzie banda różnych, dziwnych osobowości podejmuje decyzje za obywateli. Tu, w Kielcach decyzję podejmą obywatele tacy jak ja, moja mama, siostra i wszyscy, którzy tu mieszkają. Z pokorą się do niej ustosunkuję - zaznaczył polityk.

Podkreślił, że nie zamierza udawać kogoś, kto chce "kupić" kogokolwiek w Kielcach. "Chcę pokazać u mnie w mieście, że można za kilka lat być z Kielcami w zupełnie innym miejscu niż w tej chwili. Nie mam kompleksów w stosunku do innych miast, zachodnich państw. Uważam, że jesteśmy w Kielcach w punkcie, z którego możemy się zarówno stać mistrzem świata, jak i tym, kogo się zupełnie nie zauważa" - dodał Liroy-Marzec.

Pytany przez PAP, jak ocenia swoje szanse w zbliżających się wyborach, odparł, że są one takie same, jak innych kandydatów. "Ten, kto przedstawi najciekawszy pomysł dla Kielc i będzie w stanie przekonać do tego kielczan, ten wygra. Nie stawiam siebie, z racji iż moje nazwisko jest rozpoznawalne, jako tego, który ma szansę wygrać. Tak nie jest" - powiedział.

Liroy-Marzec poinformował, że w ciągu najbliższych tygodni zaprezentuje ludzi, z którymi chciałby pracować w kieleckim ratuszu. Jako kandydata na wiceprezydenta miasta przedstawił wiceprezesa partii "Wolność" Dawida Lewickiego.

-Uważam, że jest świetnym kandydatem. Wielokrotnie razem współpracowaliśmy i zawsze mogłem liczyć na niego i ludzi z jego ekipy, tak samo jak moi ludzie. Pracują oni na pewno dla miasta, a nie tylko wyłącznie na swoją markę - mówił polityk.

-Są środowiska w Kielcach, które mówią, że to miasto potrzebuje lekkiego przewietrzenia, jednak taki wietrzyk letni nic nie pomoże. Kielce potrzebują politycznego tsunami, który zmiecie ten okupowany przez miasto układ - powiedział Lewicki.

Dodał, że partia "Wolność" i stowarzyszenie "Skuteczni" w zbliżających się wyborach samorządowych wystawią wspólnych kandydatów do kieleckiej Rady Miasta.

Piotr Liroy-Marzec zanim zaangażował się w politykę był producentem muzycznym i raperem, uznawanym za autora największego sukcesu komercyjnego polskiego hip-hopu. W 2015 r. dostał się do Sejmu jako lider listy komitetu Kukiz'15 w Świętokrzyskiem. Wówczas zagłosowało na niego 22 614 osób – to ponad połowa wszystkich oddanych na listę w okręgu (czwarty indywidualny wynik w regionie).

W czerwcu 2017 r. został wykluczony z klubu Kukiz'15. W uzasadnieniu tej decyzji władze ugrupowania podkreśliły, że ma to związek z doniesieniami dotyczącymi uwikłania najbliższego otoczenia posła w tzw. dziką reprywatyzację w Warszawie. Komentując Liroy-Marzec mówił wówczas, że napawa go to smutkiem oraz, że ma wrażenie, iż decyzja o wykluczeniu go z klubu Kukiz'15 zapadła już dużo wcześniej. Zapewnił, że w swojej działalności na rzecz obywateli nigdy nie kierował się "szyldami partyjnymi ani nazwiskami liderów i nadal będzie współpracował "z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego ponad politycznymi wojnami".

Do tej pory pięć osób zadeklarowało start w jesiennych wyborach na prezydenta Kielc. Poza Liroyem-Marcem są to: europoseł Bogdan Wenta (wybrany z list PO), poseł Artur Gierada (przewodniczący świętokrzyskiej PO), Marcin Chłodnicki (miejski radny, szef kieleckich struktur SLD) i Krzysztof Adamczyk (miejski radny, prezes stowarzyszenia "Czas na Kielce").

Decyzji w sprawie walki o reelekcję nie podjął natomiast urzędujący prezydent Wojciech Lubawski, któremu pod koniec kwietnia poparcia udzieliła Zjednoczona Prawica.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

(PAP)

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 2. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 3. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 4. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 5. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 6. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 7. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook