Jedynie prawda jest ciekawa


Pościg jak z filmu akcji. Bilans? Roztrzaskany samochód i ranni policjanci [WIDEO]

19.10.2017
Gdansk19102017YT
Pościg jak z filmu akcji. Bilans? Roztrzaskany samochód i ranni policjanci [WIDEO]

6 gdańskich policjantów doznało niegroźnych obrażeń w efekcie pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był nietrzeźwy: uciekając uderzył w trzy auta, w tym dwa radiowozy, zatrzymał się dopiero gdy jego auto wpadło na przydrożne bariery.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w pobliżu Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku.

Jak poinformowała PAP oficer prasowa gdańskiej drogówki Magdalena Ciska, w środę rano policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej volkswagena jadącego ul. Hallera w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Auto nie zatrzymało się mimo sygnałów dawanych przez funkcjonariuszy, uderzyło też w bok stojącego na poboczu radiowozu. Policjanci ruszyli w pościg powiadamiając też o sytuacji inne patrole.

Volkswagen ruszył w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą. W trakcie ucieczki auto uderzyło w mercedesa oraz w bok kolejnego radiowozu, który włączył się do pościgu i próbował zatrzymać volkswagena dając m.in. jego kierowcy odpowiednie sygnały.

Zapis z monitoringu opublikowali dziś dziennikarze Radia Gdańsk.

Jak wyjaśniła Ciska, uciekające auto zatrzymało się dopiero na ulicy wylotowej z tunelu pod Martwą Wisłą po tym, jak uderzyło w barierki ochronne. - Z samochodu wybiegli dwaj mężczyźni, którzy zaczęli uciekać w dwóch różnych kierunkach. Po krótkim pościgu obaj mężczyźni zostali zatrzymani - wyjaśniła Ciska.

Dodała, że kierowcą volkswagena okazał się 28-latek z Gdańska, u którego badanie alkomatem wykazało jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na mężczyźnie ciążył zakaz prowadzenia pojazdów. Pasażer również był pod wpływem alkoholu - alkomat wykazał 0,8 promila w wydychanym powietrzu.

Ciska wyjaśniła, że na różnego rodzaju dolegliwości uskarża się sześciu funkcjonariuszy biorących udział w próbie zatrzymanie uciekającego auta. Ucierpieli m.in. funkcjonariusze siedzący w jednym z radiowozów, w który uderzył volkswagen. - Policjantka ma uszkodzony bark, a policjant - rękę - powiedziała PAP Ciska wyjaśniając, że żaden z funkcjonariuszy nie doznał poważnych obrażeń.

Za niezatrzymanie się do kontroli kierowcy volkswagena grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za spowodowanie wypadku drogowego - do trzech lat, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości - do dwóch lat więzienia.

Wypadki i kolizje, do których doprowadził uciekający kierowca volkswagena spowodowały duże utrudnienia drogowe: uszkodzone auta tarasowały drogę wylotową z tunelu pod Martwą Wisłą, który łączy dużą część Gdańska z trasą wylotowa na drogę ekspresową S7 prowadzącą z miasta do Warszawy i na południe kraju.

PAP/RadioGdańsk
Fot:YouTube/RadioGdańsk

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 3. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 4. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 5. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 6. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook