Jedynie prawda jest ciekawa


Pomorska policja ujęła „kolekcjonera kości”. W tle pobudki satanistyczne i nekrofilia

08.11.2017
kolekcjoner08112017
Pomorska policja ujęła „kolekcjonera kości”. W tle pobudki satanistyczne i nekrofilia

Jeśli potwierdzą się informacje trójmiejskich mediów, to możemy mówić o wielkim sukcesie pomorskiej policji. Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o kradzież zwłok z kilku trójmiejskich cmentarzy.

Na przestrzeni kilkunastu miesięcy na cmentarzach na Pomorzu miały miejsce liczne przypadki profanacji grobów. W kilku przypadkach doszło do kradzieży szczątków. Nieznani sprawcy ograbili groby między innymi w Gdańsku, Słupsku, Lęborku i Redzie. Na początku drugiej połowy września br. do tej listy dołączył gdyński cmentarz w Pierwoszynie (gm. Kosakowo). Wiele wskazywało na to, że przynajmniej niektóre z tych spraw mogło coś łączyć. Nekropoliach grasuje przestępca, a może cała szajka, która profanuje i okrada groby?

Opisywaliśmy tę sprawę dokładnie w tygodniku „Sieci”, gdzie informowaliśmy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powołana jest specjalna grupa, która ma badać tę sprawę. Podkomisarz Michał Sienkiewicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przyznawał wówczas, że w związku z przypadkami kradzieży szczątków ludzkich na pomorskich cmentarzach powołano specjalną grupę policjantów: – W składzie tej grupy nie ma przypadkowych osób. To policjanci z wydziału kryminalnego, wydziału wywiadu kryminalnego i wydziału dochodzeniowo-śledczego. Badają każdy możliwy wątek, m. in. nad kwestię uszkodzonego pomnika na cmentarzu w Pierwoszynie – mówił wówczas podkomisarz Sienkiewicz.

Wiele wskazuje na to, że schwytanie mężczyzny podejrzewanego o kradzieże zwłok to efekt pracy tej grupy. – Zdaniem policjantów 54-latek działał sam. Pod osłoną nocy rozbijał grobowce, otwierał trumny i kradł ludzkie szczątki. Motywy jego działania są ustalane. Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, śledczy biorą pod uwagę m.in. działanie z pobudek satanistycznych, ale niewykluczona jest też nekrofilia – pisze redaktor Grzegorz Armatowski w serwisie należącym do Radia Gdańsk.

Policja potwierdziła, że zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzieże zwłok z cmentarzy. 54-letni mężczyzna z Gdańska pozostaje w areszcie. W późniejszym terminie ma zostać przesłuchany w prokuraturze.

ac/radiogdansk.pl

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook