Jedynie prawda jest ciekawa


Pomnik smoleński w Kraśniku

31.12.2014

W Kraśniku powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Będzie składał się z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski, pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica.

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, radni ustalili już miejsce, w którym może się on znajdować. Członkowie komitetu na rzecz budowy pomnika podkreślają, że jest to inicjatywa społeczna i potrzebne pieniądze nie będą pochodziły ze środków publicznych.

Uchwałę o budowie pomnika przy ul. Urzędowskiej przyjęto jednogłośnie. W trakcie poniedziałkowej sesji radni poznali również plany wnioskodawców oraz autora projektu pomnika smoleńskiego.
"Chciałem stworzyć bryłę, która w przestrzeni zamrozi nam się w naszej pamięci" - tłumaczy Andrzej Krawczak, artysta z Kraśnika.
Pomnik będzie składał się z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski, pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica. Na monumencie zostaną umieszczone imiona i nazwiska ofiar katastrofy rządowego TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. oraz informacja, że polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające zbrodnię w Katyniu.

Członek Komitetu na Rzecz Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Jarosław Stawiarski (PiS) podkreśla, że budowa pomnika to inicjatywa społeczna.
Pieniądze publiczne nie będą w to angażowane - zapewnia Stawiarski w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.
Naszym celem jest upamiętnienie najwybitniejszych Polaków, przede wszystkim Lecha i Marię Kaczyńskich, którzy zginęli pod Smoleńskiem. To inicjatywa szeroko obywatelska, bo w tym komitecie zaangażowaliśmy ludzi dobrej woli, którym leży na sercu upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń
– tłumaczy. Pomnik stanie w sąsiedztwie 96 dębów posadzonych w 2011 r.

ansa/ Dziennik Wschodni/Radio Maryja

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook