Jedynie prawda jest ciekawa


Polska przyjmuje Chrystusa za Króla i Pana

19.11.2016

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpoczęły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

-Jestem tu w ramach szkolnego wyjazdu i na początku nawet nie chciałam jechać. Ale później uświadomiłam sobie jak doniosłe jest to wydarzenie, które ma znaczący wydźwięk w dziejach Polski. Zrozumiałam, że chcę i muszę być dzisiaj w Łagiewnikach, gdy mam taką możliwość, by przyjąć osobiście Chrystusa jako Pana mojego życia- mówi licealistka Małgosia z Chojnic.

Jak wskazują wierni, przyjazd do Łagiewnik jest dla nich swoistym wyznaniem wiary. -Jesteśmy spadkobiercami poprzednich pokoleń, które w trudnych dla Polski sytuacjach pokładały ufność w Bogu. Moja obecność tutaj wynika z wiary, że to od Jezusa Chrystusa zależą dzieje świata, w tym Polski. Sądzę, że wielu nie zdaje sobie z tego sprawy i to dobry moment, by to pokazać- przyznaje pan Antoni z Zamościa.

Z kolei s. Blanka ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Pana Jezusa z Lublina podkreśla patriotyczny wymiar wydarzenia. -Cała Polska przyjmuje dziś Chrystusa jako Pana, więc jestem tu dzisiaj, by być z Polakami i czuję się dumna z tego, że jestem Polką. Osobiście dla mnie ten akt to zobowiązanie - w moim kraju na nowo będzie przyjęte królestwo Chrystusa, co budzi we mnie poczucie jego szerzenia dalej całym moim życiem- tłumaczy zakonnica.

O godz. 10.00 w łagiewnickim sanktuarium rozpoczęło się nabożeństwo o Bożym miłosierdziu, które skoncentrowane jest na tematyce krzyża. Po nim konferencję wygłosi biskup Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej. Na godz. 12.00 zaplanowano uroczystą Mszę św., której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Homilię wygłosi biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej i przewodniczący Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Punktem wieńczącym uroczystości będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wraz z wiernymi wypowie Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane, wierni świeccy, w tym przedstawiciele władz z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Przybędą również przedstawiciele ruchów intronizacyjnych. Transmisję z całego wydarzenia można śledzić za pośrednictwem TV Trwam, Radia Maryja i Polskiego Radia.

fot.[You Tube/ Tv Trwam]


pc/KAI

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook