Jedynie prawda jest ciekawa


Polska powiatowa w pigułce. Pijany burmistrz ucieka przed swoim zastępcą

03.08.2018
burmistrz03082018
Polska powiatowa w pigułce. Pijany burmistrz ucieka przed swoim zastępcą

Według lokalnego portalu burmistrz Golczewa (Zachodniopomorskie) był w pracy pod wpływem alkoholu. Policja sprawdza okoliczności zdarzenia.

Lokalny portal kamienskie.info podał, że burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w czwartek był w pracy pod wpływem alkoholu. "Jak udało się nam ustalić, burmistrz podjął czynności służbowe, m.in. podpisał dokumenty" - podał portal. Na miejsce została wezwana policja.

- Po godz. 9 wpłynęła do nas informacja od jednego z obywateli, że 59-letni mężczyzna chce wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci z komendy powiatowej w Kamieniu Pomorskim przyjechali na miejsce, mężczyzny już tam nie było. Otrzymali informację, że jest w mieszkaniu kolegi i tam się udali - poinformowała PAP w piątek Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodała, że po przebadaniu mężczyzny, alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Policja przeprowadza czynności z udziałem mężczyzny. Na tym etapie jest za wcześnie, aby informować o szczegółach. Dokumentacja zostanie przekazana do prokuratury - powiedziała Gembala.

Według portalu kamienskie.info, burmistrz wypisał wniosek o urlop, jednak nie przyjął go jego zastępca Lech Ferdynus, który miał nakłaniać Danieluka do poddania się badaniu alkomatem. W rozmowie z PAP powiedział, że w piątek został odwołany ze stanowiska zastępcy burmistrza i najprawdopodobniej jest to związane z "wczorajszą sytuacją". Dodał, że to nie pierwszy taki przypadek.

- Pewnych rzeczy nie mogłem tolerować. Zagrożona jest gmina, urzędnicy. Trzeba było podjąć takie działania - skomentował.

Jak poinformowano w piątek w sekretariacie burmistrza, nie ma go w pracy, ma też zaplanowany wyjazd. Do nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z Andrzejem Danielukiem.Burmistrz skomentował później tę sprawę na Facebooku. Twierdzi on, że cała akcja miała na celu zdyskredytowanie go w opinii publicznej. Poinformował również, że zwolnił swojego zastępcę, który uczestniczył w całym zajściu.


(PAP)

Fot: Youtube

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 4. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 5. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 6. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook