Jedynie prawda jest ciekawa


Policyjna specgrupa zatrzymała 7 osób podejrzanych o produkcję narkotyków

26.07.2017

Policyjna specgrupa zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzanych o produkcję i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych; wszyscy zostali aresztowani - poinformowały w środę PAP Komenda Główna Policji i Prokuratura Krajowa.

Decyzją Komendanta Głównego Policji została powołana specjalna grupa śledcza do zwalczania przestępczości narkotykowej. W skład tej grupy wchodzą policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc, Olsztyna i Kalisza, a także funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji.

- Funkcjonariusze wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na produkcji amfetaminy. Z ich ustaleń wynikało, że wyprodukowany towar był wprowadzany na rynek w dużych ilościach. Członkowie rozpracowanej grupy trudnili się także uprawą konopi i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany -
powiedział PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Funkcjonariusze zlikwidowali trzy laboratoria do produkcji amfetaminy, zabezpieczyli prawie 8 kg amfetaminy, 8 litrów płynnej amfetaminy oraz prawie 200 gramów kokainy, 150 sztuk tabletek ekstazy oraz substancje chemiczne służące do produkcji amfetaminy.

Funkcjonariusze zlikwidowali także pięć plantacji konopi. Zabezpieczono ponad 480 krzewów konopi oraz 12,5 kg marihuany. - Wartość wszystkich zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na kwotę około miliona złotych - powiedział Ciarka.

Zatrzymani to mieszkańcy woj. mazowieckiego i podlaskiego. Podczas zatrzymań funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien ponad 230 tys. zł, samochody oraz wartościowe przedmioty.

Prokuratorzy - z wydziału departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga oraz Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe - przedstawili podejrzanym zarzuty związane z produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji odurzających i psychotropowych.

Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności - podała PK.

PAP

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook