Jedynie prawda jest ciekawa


Point Group chce ubiec TV Trwam?

26.02.2013

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dwa wnioski o nadawanie kanału społeczno-religijnego. Jeden z nich, zgodnie z zapowiedziami złożyła Fundacja Lux Veritatis, nadawca TW Trwam, a drugi firma Media Works, spółka zależna od platformy Point Group, wydawcy m.in. tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" - informuje portal wPolityce.pl za bloomberg.pl

W kolejnym konkursie na miejsce na multipleksie MuX-1 KRRiT zamierza rozdysponować 4 koncesje. Jak poinformowała, do tej pory wpłynęło 12 ofert (niewykluczone, że mogą jeszcze dotrzeć wnioski wysłane pocztą), w tym wyżej wymienione dwie, na nadawanie programu społeczno-religijnego. Bezdyskusyjnym faworytem jest tu Telewizja Trwam, zwłaszcza po masowych, ogólnopolskich protestach przeciw jej dyskryminacji, po odrzuceniu przez Krajową Radę jej wniosku w poprzednim konkursie. To właśnie obrona TV Trwam, w ramach której zebrano ponad 2 mln podpisów, Rada zdecydowała, że w kolejnym konkursie jedno z czterech miejsc przeznaczy na kanał religijny. Konkurs rozpoczął się pod koniec grudnia, a oferty można było składać do poniedziałku.

Wniosek złożony przez Media Works jest kompletnym zaskoczeniem. wPolityce.pl zastanawia się, czy złożenie go oznacza, że Point Group zdecydował się na otwartą wojnę z TV Trwam czy też będzie starał się wykorzystać poparcie jakiego udzielili tej stacji Polacy.

Po ogłoszeniu przez Krajową Radę decyzji o rozpisaniu konkursu na kanał społeczno-religijny komentatorzy wskazywali, że Krajowej Radzie może chodzić o przyznanie koncesji nie telewizji Trwam, ale innej stacji, która przejmie poparcie, jakiego Polacy udzielili toruńskiej stacji. Również w wypowiedziach przedstawicieli KRRiT pojawiały się sugestie, że być może na multipleksie znajdzie się inny program niż TV Trwam.

O miejsce na multipleksie ubiega się również Apella SA, udziałowiec spółki Fratria, wydającej m.in. tygodnik „wSieci”, ale jej wniosek dotyczy kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym.

Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, konkurs na 4 miejsca na multipleksie ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku miesięcy.


Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”.

 2. korwin16082018 16.08.2018

  "Co cię nie zabije, to cię wzmocni". Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 3. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 4. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 5. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 6. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 7. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 8. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook