Jedynie prawda jest ciekawa


Podrabiali karty płatnicze. Jest akt oskarżenia

02.08.2017

Jest akt oskarżenia wobec rozbitej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego grupy zajmującej się podrabianiem kart płatniczych - dowiedziała się PAP. Dwóch Polaków i dwóch Ukraińców skanowało dane z kart, kopiowało je i wypłacało pieniądze.

ABW trzech członków grupy zatrzymała w lipcu 2016 r. w woj. warmińsko-mazurskim. W samochodzie, którym jechali znaleziono karty z oznaczeniami niemieckimi i rosyjskimi oraz bez oznaczeń - z samym paskiem magnetycznym. Agenci zabezpieczyli też laptopa z oprogramowaniem do odczytywania i wprowadzania danych na karty i sprzęt służący do skimmingu - zgrywania danych z kart.

Później ABW zatrzymała czwartą osobę - Jacka M. Zarzucono mu związek z działaniami trójki wcześniej zatrzymanych. Podczas przeszukania w mieszkaniu M. znaleziono nierejestrowaną broń, amfetaminę i ecstasy.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział w środę PAP, że w lipcu przeciw tym czterem osobom skierowano do sądu akt oskarżenia.

- 11 lipca gdańska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec czterech mężczyzn zatrzymanych przez ABW. Zarzuca się im podrabianie kart płatniczych, a jednemu również nielegalne posiadanie broni oraz narkotyków - powiedział PAP rzecznik. - Podrobione karty mieli wykorzystać do osiągania korzyści majątkowych - dodał.

Żaryn podał, że kara za takie przestępstwo to nie mniej niż 5 lat więzienia albo 25 lat pozbawienia wolności. M. oskarżono o pomocnictwo w tych działaniach zagrożone karą od roku do 10 lat więzienia oraz nielegalne posiadanie broni - od 6 mies. do 8 lat. M. za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych - amfetaminy i tabletek ecstasy - grozi też do 3 lat, lub od roku do 10 lat więzienia, w zależności od kwalifikacji czynu przez sąd.

PAP

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook