Jedynie prawda jest ciekawa


Podpalił się dla prawdy. I miał rację

12.01.2012

Mężczyzna, który we wrześniu podpalił się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów napisał prawdę w liście [na zdj.] do premiera - donosi "Rzeczpospolita". Opisał w nim liczne nieprawidłowości, jakich dopatrzył się w Urzędzie Skarbowym, w którym pracował.

Kontrola, przeprowadzona po tragedii na zlecenie premiera Tuska nic nie wykazała. Tymczasem raport z kontroli Izby Skarbowej z 2009 roku, do którego dotarła "Rzeczpospolita", ujawnił zaniedbania, do jakich dochodziło w warszawskiej skarbówce, a które pchnęły byłego urzędnika do desperackiego czynu. W urzędzie nie monitorowano zawieszonych spraw, przez kilka lat referat nie prowadził ewidencji zawiadomień, zaś rozstrzygnięcia zapadały nawet z czteroletnim opóźnieniem.

Z cytowanego przez gazetę raportu Izby Skarbowej wynika, że p.o. naczelnik urzędu nie złożyła doniesienia do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników i sprawa się przedawniła.

Śledztwo w tej sprawie zostało wznowione po tragedii, do której doszło przed Kancelarią Premiera. Przedłużono je do połowy kwietnia.

23 września były pracownik skarbówki oblał się łatwopalną cieczą, udał się następnie pod KPRM i dokonał samopodpalenia. Uratowali go funkcjonariusze BOR.

TLa/"Rzeczpospolita"

[fot.PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 2. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 3. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook