Jedynie prawda jest ciekawa


TVP nie poświęca czasu Trzaskowskiemu? Polityk PO „ucieka” przed dziennikarzami tej stacji

22.08.2018
trzaskowski-vs-dziennikarze-tvp-22082018
TVP nie poświęca czasu Trzaskowskiemu? Polityk PO „ucieka” przed dziennikarzami tej stacji

Poseł PO Michał Szczerba skarży się na TVP. Jego zdaniem stacja celowo nie poświęca czasu antenowego Rafałowi Trzaskowskiemu, a zajmuje się „promowaniem” Patryka Jakiego. Tymczasem jak się okazuje sam kandydat PO na prezydenta Warszawy jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy.

-Zostanie złożony wniosek o przeprowadzenie czynności sprawdzających do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie, według naszej opinii, nielegalnych działaniach o charakterze promocyjnym, prowadzone przez TVP S.A. poprzez program TVP Info na rzecz Patryka Jakiego - oświadczył publicznie poseł PO. Szczerba podaje dane portalu „Polityka w sieci” , zgodnie z którymi liczba wzmianek o kandydacie Zjednoczonej Prawicy w telewizji oraz portalach społecznościowych przez okres miesiąca w przeliczeniu na wartość ekspozycji reklamowej osiąga ok. 605 tyś USD. Rafał Trzaskowski miał osiągnąć wartość ok. 80 tyś USD.

Apel o zwiększenie czasu antenowego dla kandydata opozycji zainteresował również samych dziennikarzy TVP, którzy odpowiedzieli co sądzą o podobnych oskarżeniach. 

-Od kilku dni bezskutecznie próbujemy zaprosić Rafała Trzaskowskiego do programu "Gość Wiadomości" lub TVP Info. Odpowiedział: "niestety nie dam rady". A potem Michał Szczerba awanturuje się, że TVP nie pokazuje Rafała Trzaskowskiego. Panowie ustalcie między sobą o co Wam właściwie chodzi – napisał na swoim Twitterze pracownik TVP Jarosław Olechowski. 

W ślad za swoim kolegą poszedł Samuel Pereira, który twierdzi, iż Trzaskowskiego zapraszał nawet na wywiad na żywo, gdyż kandydat obawiał się „że padnie ofiarą manipulacji”. Polityk opozycji jednak nie skorzystał z zaproszenia, co dziennikarz uznał jako „ucieczkę”.

-Rafała Trzaskowski osobiście, f2f zaprosiłem na wywiad dla portalu TVP Info. Również z opcją na żywo, bo zaczął sugerować, że padnie ofiarą manipulacji. Co zrobił? Uciekł, a na Twitterze zablokował. To tyle jeśli chodzi o narzekania, że jest ofiarą przemilczania przez TVP.

JD/ za Twitter

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook