Jedynie prawda jest ciekawa


PO ma "gabinet cieni"

17.11.2016

Grzegorz Schetyna zaprezentował listę członków "gabinetu cieni" PO.

Mamy wiedzę, jak zarządzać krajem. Popełnialiśmy błędy, nie ukrywamy tego. Ale wiemy, jak skorygować te błędy. I będziemy to robić" - zapewnił lider PO podczas prezentacji nowego „gabinetu cieni” Platformy Obywatelskiej.

Schetyna ogłosił, że jego „gabinet cieni” będzie składał się z 21 „resortów”.

„Musimy pokazać obywatelom, że wiemy jak Polska ma wyglądać. Mamy trzy lata do wyborów. Nie spotykamy się dziś, by obiecywać gruszki na wierzbie. Chcemy być odpowiedzialni. Ale jesteśmy też twardzi i wiemy, co chcemy zrobić. Chcemy by Polska była liderem, krajem sukcesu” - mówił.

W środę minął rok od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna już w ubiegłym tygodniu zapowiedział prezentację 17 listopada "gabinetu cieni".

PiS sprawuje rządy poprzez "konflikt i podział", a premier Beata Szydło to fałszywy obrońca Polaków - mówiła była premier, wiceszefowa PO Ewa Kopacz podczas czwartkowej Rady Krajowej Platformy. Skrytykowała też rząd m.in. za brak całościowego spojrzenia na Polskę.

„Oni nie patrzą na Polskę jak na całość, wspólnotę, patrzą na Polskę jak na pole bitwy, na którym zawsze żeby ktoś wygrał, ktoś musi przegrać” - mówiła.

„Metodą rządzenia tej władzy jest przede wszystkim konflikt i podział” - dodała.

„My wolimy patrzeć na Polskę jak na sumę wspólnych zwycięstw, Polacy mają dość podziałów” - podkreśliła Kopacz.

Skrytykowała rząd m.in. za brak pomocy dla seniorów, chaos w edukacji.

„Pan Morawiecki obniża akcyzę na luksusowe auta dla milionerów, a rząd Beaty Szydło podwyższa VAT, który w każdym sklepie w Polsce zapłacą zwykli obywatele” - mówiła.

„Te słynne 500 zł trzeba pomniejszyć o to, co po podwyżce VAT zapłacą polskie rodziny” - mówiła Kopacz.

Według niej, polityka społeczna i wydatki socjalne muszą być elementem kompleksowej strategii.

„Pomagać doraźnie należy, ale przede wszystkim budować taką przyszłość, w której rodziny, seniorzy, młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy będą mieli poczucie spokoju i bezpieczeństwa” - powiedziała

Jak dodała spokój ten burzy dziś spowolnienie gospodarcze, a jego skutki odczują wszyscy Polacy.

„Powiem wprost: Beata Szydło to fałszywy obrońca Polaków” - podkreśliła.

PiS szedł do wyborów z hasłem "silnego państwa" i "silnego rządu", a przez ten rok widać, że stworzył państwo przypadku i chaosu - mówił z kolei wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

„Weźmy przykład pierwszy z brzegu - pierwszy wicepremier Piotr Gliński: mało znany fakt - jest koordynatorem filara gospodarczego, tak został rok temu przedstawiony. Dobrze, a może niedobrze, że zajął się innym filarem - muzealno-teatralnym. (Jest) inny wicepremier "slajdyman", kolekcjoner resortów, któremu podlega już - jak wyliczyły media - w tej chwili 64 tysiące urzędników i 14 wiceministrów” - ironizował Siemoniak.

Wiceszef PO, były minister obrony narodowej krytykował też swego następcę - Antoniego Macierewicza.

„PiS obiecywał, że ministrem obrony zostanie Jarosław Gowin. Oszukano. Oszukano bardziej nawet niż myślicie, bo ministrem obrony został Józef Papkin i jest bohaterem sztuki o nieprzypadkowym tytule w tej sytuacji, bo to, co Jarosław Kaczyński funduje wojsku, służbom, dyplomacji, to jest jedna, wielka zemsta” - ocenił Siemoniak.

„Mamy ministra obrony, który poniża powstańców warszawskich, który stoi murem za Misiewiczem skompromitowanym. Mamy ministra obrony, który wystawia Polskę na światowe pośmiewisko po swojej wypowiedzi o Mistralach za dolara” - dodał polityk Platformy.

Mly/PAP

fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook