Jedynie prawda jest ciekawa


PO chce eliminacji szefa MON-u. Człowiek, który wzmacnia polską armię to ich zdaniem "szkodnik"

25.11.2017
Schetynawiki
PO chce eliminacji szefa MON-u. Człowiek, który wzmacnia polską armię to ich zdaniem "szkodnik"

- Premier albo szef PiS powinni wyeliminować z polityki Antoniego Macierewicza - powiedział w sobotę w Koszalinie (Zachodniopomorskie) przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Szefa MON nazwał "największym szkodnikiem, który był w polskiej polityce w ostatnich latach".

"Rozumiem, że wszystkie informacje, które płyną z MON są sensacją, ale nie namówi mnie pani redaktor na to, żebym jako sensację i coś przełomowego uważał, że Macierewicz wycofuje wnioski generalskie, bo to znaczy, że już wszystko stanęło na głowie, a nie chciałbym, żeby to tak wyglądało" - powiedział dziennikarzom Schetyna pytany o komentarz ws. wycofania wniosków generalskich.

"Obserwuję konflikt między prezydentem a Macierewiczem z rosnącym zdumieniem i uważam, że jeżeli prezydent Duda nie walnie pięścią w stół i nie doprowadzi do otrzeźwienia kogoś w rządzie - może premier Szydło, może prezesa Kaczyńskiego - żeby wreszcie poszli po rozum do głowy i wyeliminowali największego szkodnika, który był w polskiej polityce w ostatnich latach, czyli Macierewicza" - dodał szef PO.

Schetyna nawiązał także do piątkowego wniosku ws. odwołania rządu złożonego przez PO. "Jak domyślacie się państwo, kwestia bezpieczeństwa, szkodliwości działań Macierewicza będzie jednym z głównych segmentów uzasadnienia tego wniosku. Jak najszybciej i jak najtwardszy sposób należy ten kompromitujący spektakl z udziałem Macierwicza zakończyć" - podkreślał.

W piątek wieczorem rzeczniczka MON, ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz poinformowała, że "w trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie".

Na początku października Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że do prezydenta wpłynęło z MON 14 wniosków o awans na stopnie generalskie.

Szef PO odniósł się także do wyborów przewodniczącego Nowoczesnej. Ocenił, że PO i Nowoczesną łączy trudna, ale dobra współpraca. "Nasza współpraca jest kluczem do tego, żebyśmy w skuteczny sposób zatrzymali rządząca partię, dziś budując wspólne listy wyborcze do wyborów samorządowych, a w perspektywie 2019 r. - tworząc taką koalicję wyborczą, taką listę zjednoczonej opozycji, która pozwoli nam wygrać wybory parlamentarne" - dodał.

Schetyna przyjechał do Koszalina na spotkanie się z miejscowymi działaczami PO. Zaplanowano rozmowę o wyborach wewnętrznych w partii i wyborach samorządowych.

(PAP)

autor: Kacper Reszczyński

res/ karo/

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook