Jedynie prawda jest ciekawa


Płażyński: pora w Gdańsku przebić szklany sufit. „Kontrkandydaci skupiają się na sobie”

27.08.2018
plazynski27082018
Płażyński: pora w Gdańsku przebić szklany sufit. „Kontrkandydaci skupiają się na sobie”

Pora przebić szklany sufit - powiedział poniedziałek w Telewizji Republika kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński, komentując sytuację, że ubiega się o najwyższy urząd w mieście, uważanym za bastion Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Płażyńskiego, jego główni kontrkandydaci - obecny prezydent miasta Paweł Adamowicz i kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa - "przede wszystkim skupiają się na sobie i na takich kwestiach ogólnopolskich, na które - de facto - samorząd nie ma większego znaczenia".

Dodał, że podczas spotkań z mieszkańcami Gdańska w 34 dzielnicach doświadczył z ich strony wiele życzliwości.

"Negatywnych sygnałów to był dosłownie jakiś margines. Każdy oczekuje w Gdańsku zmian. I też zdecydowana większość osób, z którymi rozmawiałem, rozumie też, że Jarosław Wałęsa to nie jest żadna zmiana, to jest status quo. Każdy mówi o tym bastionie Platformy Obywatelskiej i to mi się wydaje wygodne nastawienie, że startujemy w mieście, w którym nie możemy wygrać. Nie, przeciwnie: ja uważam, że pora przebić szklany sufit i wierzę, że to będę ja - że postawiono na osobę, która ten szklany sufit, po prostu, przebije" - mówił.

Dodał, że zmiana władzy w Gdańsku jest potrzebna, aby "była tu osoba, która jest w stanie na partnerskich, zdrowych zasadach korzystać z tego, co rząd oferuje, a nie wykopywać kolejnych rowów, rozpalać kolejne spory polityczne, bo na tym Gdańsk i gdańszczanie zwyczajnie stracą bardzo dużo pieniędzy".

Pytany o rynek pracy w Gdańsku Płażyński ocenił, że "Gdańsk i prezydent Adamowicz postawili na najłatwiejsze pójście na skróty, na zapraszanie centrów outsourcingowych".

Działacz Prawa i Sprawiedliwości uważa, że "prawdziwa praca i jakość życia jest budowana na przemyśle i na produktach, które sami tworzymy".

"I tego najlepszym przykładem jest rozwój portu gdańskiego, którego infrastruktura za ok. 10 miliardów złotych decyzją pana premiera Morawieckiego ma być rozbudowana. To jest gwarancja kolejnych kilku tysięcy miejsc pracy w polskich firmach, gdzie naprawdę zarabia się bardzo dobrze i można się specjalizować w konkretnych gałęziach gospodarki, szczególnie nam bliskiej - morskiej. I tutaj się wtedy tworzy fachowców, którzy reprezentują zdecydowanie wyższą klasę pracowniczą, bo są specjalistami w konkretnej dziedzinie - i dla nich pracy nie zabraknie, mogą się piąć w karierze, dużo wyżej niż w tych zachodnich korporacjach" - wyjaśnił.

W jesiennych wyborach samorządowych oprócz Płażyńskiego, kandydatami na najwyższy urząd w Gdańsku są także: sprawujący tę funkcję od 20 lat Paweł Adamowicz, jako kandydat bezpartyjny; europoseł PO, syn b. prezydenta RP Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz Jacek Hołubowski (komitet Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, współorganizowany przez wyrzuconego z PiS radnego Gdańska Łukasza Hamadyka).(PAP)

autor: Robert Pietrzak

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 5. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 6. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 7. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook